| katty_6203 a întrebat:

Ajutati-ma cu un sfat.Prietena mea cea mai buna este aproape distrusa sufleteste deoarece prietenul ei este foarte bolnav, e internat in spital, iar eu nu stiu cum as putea face sa o ajut sa treaca mai usor peste asta. O incurajez cum pot dar...parca nimic nu o poate consola.Cum as putea sa fac sa o incurajez in astfel de momente? Voi cum ati reactiona daca ati afla ca persoana iubita este grav bolnava? Ce ati face in astfel de momente?sad

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Sa ii fii alaturi, sa ii spui ca va fi totul bine ca Dumnezeu e mare si are grija de toti, puteti sa mergeti impreuna la Biserica si sa va rugati, nu ai ce sa faci altceva boala unui om nu se poate lua cu mana noi nu avem nici o putere, tu sa ii fii alaturi si sa o sprijini sa ii spui sa aiba incredere ca totul va fi bine.Am fost in situatie si am primit mult sprijin si la randul meu cand va fi cazul voi da sprijin.Mult noroc

3 răspunsuri:
| elamit a răspuns:

Imi pare foarte rau, fi tot timpul alaturi de ea conteza foarte mult macar cu prezenta.

| (0$t!n@ a răspuns:

Ar trebuii ca tu daca te consideri o adevarata prietena sa te duci la spital la el si sa aveti pe rand grija de el adica cand ea pleaca pana acasa sai aduca ceva sau sa se schimbe tu ramai in locul ei sa nu-l lasati singur si sigur daca te crede piretena asa buna va avea incredere in tine si il va lasa pe mana ta sau ia-o la cumparaturi iesiti in parc schimbati discutia nu mai vorbiti despre el... nsuh alt ceva ce sa-ti zic si zii din partea mea... Insanatosire grabnica!

| pisicel_5329 a răspuns:

Nu stiu cum as reactiona dar sigur nu bine! Singurl lucru pe care-l poti face este sa fi alaturi de ea.