| ByBu99 a întrebat:

Mama mea e groaznica! Ma obliga sa fac tot ce spune ea eu n-am nici un cuvant in fata ei. Tata e plecat in Anglia si cand vine se poarta foarte frumos cu mine dar cand sunt singura cu ea ma face in toate felurile. Intr-o seara m-a dat afara din casa pentru ca am uitat sa dau cu mopul pe hol. Eu ii fac treburile toata ziua si nu pot sa invat si cand o suna diriginta si ii spune ca nu mai invat ma bate crying. Nu stiu ce sa fac ca m-am saturat.

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Vorbeşte cu tatăl tău cât încă mai e acasă. Poate face cumva şi te ia cu el sau poate discută cu ea... Dacă nici el nu te poate ajuta du-te la Protecţia Copilului. Femeia asta, pe care tu o numeşti mamă, nu are niciun drept să se comporte aşa cu tine. Eşti un copil, nu o sclavă...
Baftă!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu cumva mama ta are pe alt cineva? Pentru că e curios, de ce se poartă frumos cu tine când e tata acasă!
Află şi şeantajeaz-o!

| andrei a răspuns:

Ce raspunsuri idioate... Pai cum naiba vrei sa se poarte cu tine? Sa te imbratiseze in fiecare zi? Crezi ca totul e frumos ca la televizor? Trezeste-te copchilo si vezi ca asta nu e un serial unde toata lumea e fericita. Asta se intampla cand traiesti in lumea viselor si crezi ca la final baiatul ramane cu fata si banii. Vrei sa zici ca ea sta la televizor toata ziua sau prin oras la cumparaturi si tu muncesti toata ziua? Nu cred. Ce ai vrea sa-ti raspunda cineva aici? Crezi ca e o solutie sa mergi la Protectia Copilului? Du-te! Ce o sa rezolvi? O sa stai la orfelinat sau iti trage maicata o bataie de nu te vezi. Cand pui daca viitoare o intrebare pune tot, nu doar ce-ti convine tie.

| Lightning1997 a răspuns:

Trebuie sa faci si treburi casnice, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le faci pe toate.Ca parinte, ar trebui mai degraba sa te indrume la ceva, decat sa te oblige.Totusi,trebuie sa aiba un motiv de se poarta asa, ai vorbit tu urat cu ea ori pur si simplu este nervoasa din cauza unui lucru.Nu spune nimeni ca trebuie sa faci orice spune ea,dar, mai mult ca sigur, nu te pune la lucruri rele si nu este cazul sa privesti lucrurile din acest punct de vedere. Vorbeste, eventual si cu tatal tau, pentru a afla si parerea lui despre situatia in care te afli.

| Th3Unknown a răspuns:

Rockstadt merita funda.Nu cred ca o sa primesti un raspuns mai bun.Mult noroc si bafta!

| SmileyAntoBanto a răspuns:

Mda...Aceasta nu e Mama. Potii sa iti suni Tatal si sa ii spui ce se intampla...Sau poate Mama ta sufera ca nu il mai vede pe tatal tau happy Sper sa te ajute :* Sau cum o zis Rockstadt happy Suna la Protectia Copiluli Nu esti o sclava sad