| KimyAndreea a întrebat:

Matusa mea tocmai a nascut iar unchiul meu vrea sa le faca ei si lui "bebe" surprisa de bun venit acasa si m-a rugat sa-l ajut. ceva simplu si dragut. Imi dati si mie niste idei va rog puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Ajuta-l sa arate casa luna, doar vine un nou nascut in casa.Luati flori, asteptati-o cu ceva bun de mancare.Nu-i indicata o petrecere surpriza, o mama lauza e obosita si ii trebuie timp de refacere dupa nastere; in plus se va trezi noaptea sa alapteze sau sa a lapte micutului, deci n-are nevoie de harmalaie si oboseala.O sa va descurcati bine, sunt sigura.

5 răspunsuri:
| simonamaria a răspuns:

Decoratii ...mesaje scrise flori imbratisari vorbe sincere.de ce nu o reunire de familie sau cativa apropiati care s ao intampine fara sa stie ca vor fi acolo.o sa se emotioneze de primirea calduroasa! Succes!

| Mable009 a răspuns:

Pai nu stiu, puteti sa decorati casa cu diferite chestii gen : Bine Ati Venit! multe decoratii panglici multe altele. Puteti sa-i gatiti un tort sau ceva sanatos precum o salata orice dar dragut si nu gretos sau greu ca sa-i vina rau. Puteti sa pregatiti mici cadouri precum un parfum pentru matusa ta niste jucarii pentru bebe.
Puteti sa chematii niste prieteni apropiati si sa stingeti luminile si cand le aprinde sa spuneti toti BINE AI VENIT BEBE IN FAMILIE! sau ceva de genu
Dar tot ce conteaza sa ii oferiti o atmosfera buna cu veselie si s-o imbratisati si sa o consolati cat mai calduros. Mult succes si sa va traiasca bebele!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Mable009):

S-o consoleze? De ce, doar n-a patit nimic.

| Mable009 a răspuns (pentru Mihaela1964):

O Doamne Feri las-o balta

| Unicornverde a răspuns:

O paturica tesata! Ar fi asa dragut. Sau, daca nu stii a tesa, poti cumpara o paturica pe ea scrisa "i love my mommy" sau i love my daddy. Sau ceva. Am mai vazut la magazine si babi scris.