| Pop_Oana_Timea_1990 a întrebat:

Mda. o intrebare mai dificilalaughing Pai eu plac un baiat de muult timp cam 2-3 ani. Suntem prieteni de cand eram mici.Dar am pierdut legatura. Pana in aceasta vara unde se tinea un fel de spectacol in fiecare zi.Si mergeam acolo cu prietenele mele si ne mai intalneam cu niste persoane acolo.Si ne-am jucat un joc adevar si provocare si am primit provocarea sa il sarut si l-am sarutat si el m-a muscat de buza laughing in fine si o data din greseala m-a lovit si si-a cerut scuze si m-a imbratisat si m-a pupat pe obraz. Asa si..cand a inceput scoala am aflat ca ma place putin. Iar dupa ceva vreme cand am iesit in pauza, colega mea de banca se plimba pe hol..si a intrebat de mine ca daca sunt in clasa.Colega mea i-a raspuns ca sunt in pauza. In fine si o data can am lipsit de la scoala o saptamana ca am fost foarte racita a intrebat-o iar de mine. Si am vazut ca ma priveste altfel si vorbeste cu prieteul lui despre mine. Nu stiu am senzatia ca ma place..mai ales ca el canta la pian iar eu cu vocea la casa de cultura din oras.E foarte dragut si are mult umor si un zambet si ochi si buzelaughing) As vrea o parere sau un sfat. Funda:*

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Te place si il placi. E foarte dragut ce spui si cred ca ar trebui sa ii spui si lui ca il placi si ca ti se pare dragut felul lui de a se comporta. Aveti un hobby comun, cantati impreuna. Invita-l tu undeva, asa amical, sa nu sune ca o intalnire si o sa vezi cum decurg lucrurile. Incearca sa il inviti la un film, atmosfera va fi altfel si cine stie... poate va incepe si filmul vostru impreuna. happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Parerea mea este ca te place si trebuie sa astepti pana mai creste si va avea curaj sa te invite la un suc.

| SkyPilot a răspuns:

Daca esti mai timida, stai mai mult cu el, zambeste-i, priveste-l in ochi, vorbeste mai mult cu el. Daca esti mai tupeista, cere-i sa te conduca acasa, sau sa te invite pe afara.

| Pop_Oana_Timea_1990 explică (pentru SkyPilot):

Sunt si tupeista si timida si rad mult si sunt pe a 7 a laughing LOl zici ca sunt un copil de gradinita care se prezinta la doamna educatoare laughing

| Pop_Oana_Timea_1990 explică:

Nu stiu acum o place mult pe prietena mea. Dar ea nu il place. Tatal meu e profesor de muzica si intr-o zi dupa scoala a venit si mi-a spus ca tatal meu e cel mai bun prof din scoala si mi-a povestit ca se intelege foarte bine cu el. Nu stiu daca vrea sa ma faca geloasa. Dar cred ca e putin rusine sau ezita sa se dea la mine laughing. Dar am citit un horoscop din intamplare si am vazut ca spunea ca sa nu mai incerce sa cucereasca persoana iubita pentru ca calitatile acelei persoane exista doar in ochii lui si ca atunci cand o usa se inchide se deschide alta. Mai vorbim in pauze. Apropo nu cred eu in horoscop dar mna. nimic nu e intamplator. Ce ziceti?