| anonim_4396 a întrebat:

Mda... tipica problema pe care o am si eu acum e constituita de faptul ca parintii mei.nu sunt de acord cu stilul meu vestimentar... Ei sunt genul oamenilor care vor sa fie ca toti.nu mai originali sau mai diferiti.si nu suporta ideea ca mie imi place sa ma imbrac mai "rebel" adica eu nu port adidasi, pantofi, sandale.etc si bascheti skateshoes tenisi etc.sau a imbrac mai "baieteste"cum zic ei. Efectiv nu suporta.cum pana mea sa ii fac sa inteleaga ca asa imi place mie si ca din moment ce imi place mie ar trebui sa le placa si lor sau macar sa ma lase sa ma imbrac asa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing oh i remember that...ai mei nu suportau sa a imbrac mereu in negru. am reusit prin a nu renunta la cemi place.mama incepea sa-mi cumpere haine roz, chestii elegante and stuff simi lua hainele din dulap ca sa imbrac porcariile alea. asa ca am purtat vreo saptamana hainele ce le aveam p mine pana au renuntat. la fel si cu bocancii sau cizmele... mia distrus niste cizme ca sa nu le mai port. nicio problema, le-am purtat stricate. si asa in fiecare caz. se satura intr-un an doi

7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Orice ai face tot nu o sa le placa, este lupta continua dintre gerneratii. Asa au patit si ei. Negociaza si cauta sa castigi in lucrurile importante; altfel spus trebuie sa cedezi din cand in cand. Cel mai bine si corect ar fi sa ai o discutie calma si in amanunt cu ei si sa stabiliti de comun acord niste reguli pe care sa le respectati si tu si ei.

| Casiana a răspuns:

Sunt sigura ca poti fi mai incapatanata ca ei!

| dienuk a răspuns:

Incearca sa vorbestii cu ei si sa le explici ca oricum te-ai imbraca tu esti aceeasi persoana. daca porti sandale nu esti mai buna la suflet mai intelegatoare mai inteligenta sau mai cu capul pe umeri decat daca porti bascheti laughing si nu trebuie neaparat sa le placa si lor daca iti place tie, trebuie doar sa -i faci sa inteleaga ca trebuie sa iti dezvolti singura personalitatea si creativitatea iar daca ei iti vor zice ce sa imbraci si ce nu. nu o sa ajute la nimic. ai putea foarte usor sa iesi incaltata cu sandale din casa si la colt sa le dai jos si sa iti pui alt ceva in picioare thinking

| AlexandraR a răspuns:

Îndemânare, calm, precizie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa facem un tabel cu ce iti place tie si supunem la vot pe TPU. vrei? fiindca placerile tale sunt tipice tuturor celor de varsta ta.pariez ca mama ta nu stie cu cine te intalnesti in noaptea de inviere? de fapt ea te lasa sa mergi, dar stie de ce te duci? nu de dragul invierii. asta e numai una. dar sunt o groaza de placeri ale tale deosebite nu numai toalele.eu am fost mai practic. l-am lasat pe fiul meu sa-si aleaga hainele. dupa aia i-am ales eu cateva. le poarta pe cele alese de mine.ale lui il faceau cocalar de cartier.

| medex3 a răspuns:

Mie imi zici oh go on.Sa vezi ce ma cert cu mm pe strada " nu imi place cum te imbraci". Daca nu iti place lasa'ma in pace

| 123456_6824 a răspuns:

Mai ce zic ei nu te pot influenta in nici un fel pentru ca tu ai pata pusa pe stilul tau.Incearca sa vorbesti cu ei si sa le explici asta pentru ca la urma urmei e viata ta.Nu ti-o controleaza ei.Stiu cum sunt parintii din ziua de azi.Ai mei sunt la fel:*. Sau poti sa nu-i iei in seama.Atata timp cat iti place cum te imbraci nu-i lua in seama pentru ca la un moment dat o sa cedeze iti zic eu Te-am pupat.Mai vorbim:*.