| criss94 a întrebat:

Merită să-i scriu prima băiatului după 2 luni de tăcere din partea lui? va crede că-l simpatizez? am fost prieteni și vreau să rămânem la aceeași etapă...

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, scrie-i tu, probabil asteapta un semn din partea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric Nu! Va crede ca esti disperata si majoritatea baietilor ori te ignora, ori rad de tine!
De ce ai vrea sa faci tu avansurile, ce-i mai ramne baiatului de facut atunci?
Daca te place, te va cauta si invita el!

| UnBroken2016 a răspuns:

De ce ai vrea sa ai ceva de-a face cu unu care nu te-a bagat 2 luni in seama?

| UnBroken2016 a răspuns:

Atunci da, ar trebui sa ii scrii tu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Beh, mandria lui e si mai mare. Nu e frumos sa iti bati joc de altul.De ce frica? Vine peste tine in casa? laughing

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca prietenia lui conteaza ceva pentru tine da. Daca nu, nu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Pentru nimic

| Dorotheea21 a răspuns:

"Merita''?
Vrei sa-i scrii, dar tii la reactia lui, laughing asa ca gaseste un MOTIV. happy
Poti sa-i pui chiar o intrebare, (ceva din sfera voastra de interese, NU ''Ce mai faci?'') si de acolo dialogul va evolua cat ii vei da tu voie.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Merita sa ii scrii.

| criss94 explică:

Problema e că tot cam din cauza mea nu-mi scrie. nu i-am răspuns de cîteva ori la apeluri big grin și s-a supărat.

| criss94 explică:

După 2 luni și mândria e mare, dar parcă și o frică mă urmărește...))

| criss94 explică:

Păi să-i scriu ori nu? big grin

| criss94 explică:

Ok..mersi multwinking

| criss94 explică:

și fetele sunt timide și iubesc băieții insistenți ))

| alexmason a răspuns:

Eu zic ca ar fi frumos din partea ta sa ii dai mesaj prima, unii baieti sunt mai timizi, iar asta poate sa fie un motiv pentru care nu ti-a dat el mesaj, plus ca daca este vina ta acel baiat poate sa creada ca nu mai vrei sa vorbesti cu el si doar iti indeplineste dorinta.Eu zic sa ii dai tu mesaj pentru ca nu ai nimic de pierdut, daca iese totul bine poti sa iesi doar in avantaj. Nu are de ce sa iti fie frica nu iti face nimeni nimic. Nu risti, nu castigi. happy