| ciprian298511 a întrebat:

Merita sa mai continuam relatia daca exista certuri destul de des cu jigniri si injuraturi chiar daca exista un copil la mjloc?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ati fost amandoi la un psiholog?

| mgtow a răspuns:

Inseamna ca aia e beata daca face asa, mai ales e rusinea culmii sa fi ajuns in halu asta. Nimeni nu va sta cu ea

| Aasdfghj a răspuns:

Nu! Nu merita sa stai cu un astfel de om. De la jigniri si injuraturi pana la o palma mai e foarte putinhappy Nu conteaza ca ai un copil cu el. Mi se pare o prostie ca o femei sa stea cu un barbat care nu o respecta doar de dragul copilului. Gandeste-te ca mai tarziu, o sa fie la fel sau mai rau, si copilul o sa vada ca nu va intelegeti si o sa sufere.

| Mayar a răspuns:

Tu ce crezi? Crezi ca e corect fata de copil sa creasca in asemenea mediu?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Imi pare rau de experienta prin care treci, sper ca informatiile ce le vei gasi aici te vor ajuta:
http://www.jw.org/ro/invataturi-biblice/familie/cupluri-parinti/
Cele bune

| Blamely a răspuns:

Nu, cu atât mai mult dacă aveți un copil, e mai bine ca copilul să crească într-un mediu liniștit cu unul dintre părinți decât cu amândoi într-unul ostil.

| jamal000 a răspuns:

Mai bine linistiti separat decat impreuna chinuiti! Copilul va creste oricum, dar un mediu stresant nu ii face bine!

| DeeaV a răspuns:

Daca deja iti pui intrebarea asta inseamna ca sti raspunsul si singur. In situatia de fata, binele copilului e pe primul plan. Incearca sa rezolvi problema in mod sincer si deschis. Comunicarea e cheia.

| Ella192 a răspuns:

Cred ca nu merita, pentru ca daca acum exista certuri mai departe vor fi mult mai multe si mai serioase. e geru, da, e greu dar trebuie sa te gindesti daca poti sa-ti sacrifici fericirea pentru asta si plus la asta cred ca nici un copil nu vrea sa creasca in asa anturaj.

| ciprian298511 explică:

Va mulțumesc tuturor pentru raspunsuri! E placut sa poti vorbi cu persoane care nu fac parte din anturajul tau despre problemele pe care le ai. Situatia noastra e un pic mai complicata, urmeaza sa ne casatorim, si urmeaza sa devenim parinti, viitoarea mea sotie este insarcinata in 5 luni, ne.am dorit amandoi nespus de mult copilul asta. Ea are un caracter vulcanic, din tantar ajungem sa face armasar ( vorba aia) si ceea ce ma deranjeaza cel mai mult ca ajungem sa ne jignim. Recunosc nici eu nu sunt usa de biserica ( ma refer ca si eu scot porumbei pe gura) dar nuciodata nu am jignit.o in felul i care face ea. Acum imi spune ca ma iubeste si in secunda 2 daca ne certam mai aprins sunt " dusmanul" ei, imi doresc ca relatia sa mearga pentru ca o iubesc foarte mult, dar am ajuns in situatia in care inima imi spune sa trec peste si subconștientul imi spune sa reflectez mai.mult, nu as vrea ca pe viitor copilul sa asiste la certurile noastre sau sa simta atmosfera incarcata din pricina certurilor noastre, poate gresesc, poate ca e insarcinata si e perioada in care femeile sunt foarte irascibile. Cineva mi.a pus intrebarea daca am fost la psiholog, sincer imi doresc sa merg dar situația nu.mi permite si nici locul de munca, sunt mai mult plecat, am ales sa vb cu straini poate asa ma descarc si eu, poate asta chiar ar putea sa ma ajute, nu as vrea sa i.au o decizie pripita, e un copil la. mijloc, di imi doresc sa creasca intr.un mediu sanatos cu un tata si o mama, exact cum am crescut si eu.

| ciprian298511 explică:

Nikoll am precizat ca imi doresc ca, copilu sa creasca intr.un mediu sanatos