| sabina0719 a întrebat:

mi-a fost destul de greu sa ma hotarasc daca sa apelez la voi sau nu. Dar nu strica o parere in plus. Asa: eu am, sau am avut o relatie de 2 ani jumate. Eu fiind dintr`un oras, el in altul. Intalnirile noastre erau mai rare, dar bune. Pana sa intre el la facultate, totul roz si frumos. Apoi au aparut probleme. Nu mai acorda sufiecienta atentie, nu era destul ca eram la distanta. El incepuse sa se comporte urat cu mine, sa-mi vorbeasca urat, iar eu, cu gandirea mea de copil, l`am inselat. El fiind fecioara, evident ca a aflat. Au urmat certuri, jigniri, multe lacrimi din partea amandorora... Dar pana la urma ne-am impacat. Apoi, am avut o perioada in care ne-am certat, si evident el a vrut sa ne despartim. Am acceptat. Am avut balul meu iar acolo s`a dat la mine un tip. Sa subliniez, ERAM DESPARTITI. Apoi a doua zi el a aflat de chestia asta, si a decis sa ne impacam. (Balul meu a fost acum 3 luni) Se gaseste acum 1 luna sa intre pe mine pe Facebook gagica tipului de la bal. Eu nu stiam ca are prietena. In fine, am vorbit, i-am explicat fetei tot, frumos si clar, dar evident ca nu ma credea. Apoi a vorbit si cu prietenul meu. Si l-a mintit pe el ingrozitor, incat el nu a mai vrut sa continuam relatia. Iar eu de 2 sap si ceva, sufar si plang in fiecare seara din cauza asta. Intre timp, de cand suntem despartiti, am mai vorbit. Mai scapa "iubita", iar eu ma luminam la fata. Apoisi cereaza scuze zicand ca e obosit din cauza examenelor. Eu vreau sa ne impacam. Tot incerc asta, ma umilesc inr`un cuvint. Si eu consider ca merita relatia. Si am de gand sa ma umilesc pana cand obtin ce vreau. Relatia noastra inapoi. De 3 zile nu am mai vorbit si sunt data peste cap total. Toata lumea imi spune sa-l uit, sa merg mai departe. Dar eu il iubesc. Si stiu ca si el ma iubeste. Si nu stiu ce sa fac, ce sa zic ca sa ne impacm. Va rog frumos, ajutati`ma.
Imi cer scuze pentru poveste. E cam lunga.

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna,draga mea!
L-ai inselat? Urat. Eu nu te-as fii iertat pentru asta. Indiferent cat te-as fii iubit.
In primul rand,pune-te in locul lui. Ti-ar fi convenit sa te insele?! Nu cred.
E ocupat cu invatatul pentru examane,trebuie sa intelegi lucrul asta. Cand vei ajunge la varsta lui,vei vedea altfel lucrurile.
Deodata ce s-a despartit de tine,doar pentru ca acea tipa l-a amenintat rau,nu stiu cat de mult te iubeste. Si chiar de te iubeste,e las. Trebuia sa lupte pentru relatia voastra.
Iti vorbeste pentru ca iti simte lipsa. Iti spune ''iubita'' pentru ca asa s-a obisnuit.
Nu te mai umili. Nu-l mai cauta! Lasa-l sa-ti simta lipsa. Va reveni singur.
Trebuie sa fii tare,sa faci orice altceva,dar nu-l cauta.
Plangi,descarca-te! Dar dispari din viata lui.
A fost decizia lui sa va despartiti si in mod normal, el trebuie sa se intoarca. Tu trebuie sa accepti si sa mergi mai departe.
Daca e ceva, te astept si pe privat.
Acum, controleza-te si nu te mai umili.
Plus ca atunci cand te suna, fii cat se poate de rezervata.

| sabina0719 explică (pentru NoSmile):

Sfaturile tale au fost foarte bune. Am facut exact cum ai spus, am renuntat la tot, si s`a intamplat exact cum ai spus happy: m`a cautat, o perioada hiar foarte des.
Numai ca acum eu sunt cu cineva de 4 luni si imi este foarte bine. El mai vorbeste cu mama mea la telefon si ii povesteste tot ce face el; facultate, cluburi, fete. ceea ce e urat. Si evident ca mama imi povesteste mie ce spune el, si ma lasa rece. Nu ma mai atinge in niciun fel tot ce zice, face.
Multumesc inca odata pentru sfaturi big hug

| NoSmile a răspuns (pentru sabina0719):

Cu mare drag draga mea!
Ma bucur ca am reusit sa te ajut, dar mai mult ma bucura faptul ca tu esti bine, si implinita, departe de trecut!
Si de crezi ca-i povesteste mamei tale? E sigur ca la randul ei, iti povesteste tie!
Nu da atentie!
Pupicei! >big grin

| sabina0719 explică (pentru NoSmile):

Ti puuup :**

| sabina0719 explică (pentru NoSmile):

Te puup :*

12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Asta îți zicem și noi să-l uiți să îți vezi de viața mai departe.
Nu ai de unde să știi tu că el te iubește, presupui prost.

| TheAce a răspuns:

Stiu ca niciun tanar n-o sa creada ca 'ciorba reincalzita' nu are gust bun pana nu va trai pe propria piele dar cred ca e momentul sa accepti realitatea. Oricum ar fi vor ramane acele urme de nori negri care va vor urmari mereu. La fiecare abatere unul din voi va ''scoate de la naftalina'' anumite reprosuri care servesc acum pe post de alibi. Nu o sa se ajunga nicaieri si veti ajunge sa va detestati foarte rau. Sunteti tineri, aveti toata viata in fata, nu va distrugeti unul pe altul. N-are sens. E pacat apoi de toate amintirile frumoase.

| Demonull a răspuns:

De asta sunt despartirile nașpa fetele nu stiu sa renunte frateeeeee

| sabina0719 explică (pentru Demonull):

Nu vreau sa renunt pentru ca am trecut prin multe. Si cred ca relatia poate continua. Sunt si baieti care nu vor sa renunte la o relatie usor.

| Demonull a răspuns (pentru sabina0719):

„ care nu renunta usor la o relatie„adica fraierici..incercam un exercitiu usor.Ai o periuta de dinti de aia din par ..si vezi reclame la tv cu alte modele super sofisticate curata dintii etc.Tu, nu renunti la periuta ta pentru ca te-ai obisnuit cu ea si nu vrei sa risti considerand ca celelalte periute nu sunt bune.GRESIT! cu cat te rezumi la un singur lucru cu atat pierzi..pentru ca nu ai o experienta si nu stii cum ar fi daca...happy

| sabina0719 explică (pentru Demonull):

Ok. M-ai lamurit. Ai dreptate.
Mersi.

| Demonull a răspuns (pentru sabina0719):

Meritam funda.laughing

| AndreiAFT9 a răspuns:

Pai uite simplu: cu ocazia valentine's day pregatestei ceva frumos. dovedestei cat de mult ti la el tongue nu stiu.
Dar nu incerca nici o data sa il faci gelos! laughing