| Hadrian_Hannibal_1995 a întrebat:

Mi-m spart telefonul si nu vreau sa afle tata deoarece este un betiv,iar acum vreau sa imi iau altu dar nu acelasi dar am gasit si telefon la fel am bani dar nush cum sa fac sa nu afle ca vreau sa imi iau altu dar cand a sa ma vada cu in tel nou a sa ma ia la intrebari,a sa ma bata, si probabil ca nu ma va mai lasa sa stau acolo
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoRegretsxx a răspuns:

Ia-ti acelasi fel de telefon sa eviti orice conflict cu tatal tau daca e atat de tampit si absurd incat sa te bata pentru asa ceva.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa-i zici ca ti la furat un tigan care era mai mare decat tine si te-a amenintat ca vine cu gasca daca nu-i dai telefonul

| NoRegretsxx a răspuns:

@pisicuta..treci inapoi la coada vacii si lasa-te de dat sfaturi.

| deliqventa13 a răspuns:

Poti sa ii spui ca ai facut schimb cu un prieten, el ti-a dat noul telefon pentru cel vechi+cativa bani big grin Funda? happy

| pisicuta123456789 a răspuns:

Probleme mari de familie! Nu este echilibru acolo la voi! Tu o sa fii cred ca la fel ca el in viitor! Pup vorbim. puup

| Mimzy a răspuns:

Poti spune ca ti-a fost furata de un tigan, sau ca ti-a luat-o cineva prin forta si a fugit.Nu e vina ta!
Saau, iti poti lua acelasi telefon ca sa nu para ca ai altul.
Saaaau,*cea mai buna din punctul meu de vedere*, spune-i ca o prietena avea telefonul stricat si ca voia sa il arunce sau ca nu stia ce sa faca cu el si ca tu ai intrebat-o daca poti sa il pastrezi in caz ca il repari! ^_^ Si ii spui tatalui tau ca l-ai reparat si ca ati facut schimb!

Sper ca te-am ajutat! ^_^

| Hadrian_Hannibal_1995 explică:

Pisicuto dc crezi asta?