| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg ceva..imi place de o fata la liceu de vreo 5-6 luni insa nu am avut curajul sa intru cu ea intr-o conversatie. (sunt foarte timid cu fetele si nu stiu de ce sad ) Eu tot o priveam in pauze si ea la fel. Asa ca m-am hotarat sa-i dau un add pe facebook sa incep acolo o conversatie cu ea. Dar, nu mi-a dat accept. Dupa "refuzul" asta, nici nu voiam sa o privesc in ochi cand o vedeam. Au trecut luni si am observat ca iar ma priveste si simt, nu stiu, ceva....De ce nu mi-a dat accept pe facebook cand i-am dat add? Oare sa ii dau iar add?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă nu ți-a dat accept nu e interesată. Las-o în pace, fete sunt multe.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca nu ti-a dat adaugare nu inseamna ca nu e interesata. De ce nu-i spui in realitate? Sau macar sun-o! Lasa mediul acesta "virtual".

| Zaygon a răspuns:

Off Doamne vesnica problema care nu are rezolvare. Am trecut prin asta si recomandarea mea e urmatoarea(stiu ca esti timid, stai chill ca si eu sunt): du-te la ea si incearca sa o saluti sa vorbesti cu ea. Daca iti raspunde si pare interesata de dialog si continua atunci e okay, iau-o incet cu pasi marunti si nu te avanta cu capu inainte. Daca e sictirita si n-are chef de vorba las-o in pace si cauta alta. Nu fi direct cu ceea ce simti fata de ea ca iese naspa si dupa te poate face de cacao. Bafta!

| FoxGames a răspuns:

Mergi la ea si spune-i: Buna, ai auzit de:
-filmul ala nou
-restaurantul cel nou
(Sau orice altceva).
Vrei sa vi cu mine?
La intalnire fa-o sa rada plateste pentru ea, i-ai nr. De tel.