| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa cred ca i-am facut mamei mele. Imi ies din fire prea repede, a spus ceva care m-a enervat pe moment, am jignit-o in nenumarate randuri. Toate acele vorbe o raneau, a inceput sa planga, spunea ca se sinucide, eu nu suportam sa aud aceste cuvinte si imi ieseam din fire si mai tare.

A facut o criza de plans, eu nu suportam sa o vad asa si nu faceam decat sa devin si mai nervos, am crezut ca isi pierde cunostinta si va lesina. Ma simt ca cel mai josnic om din lume.
Cum am putut sa ma comport asa cu propria mama, o iubesc din tot sufletul si nu stiu ce m-as face fara ea, doar cand auzeam amenintarile de sinucidere simteam cum amestesc si mor si eu.

Sigur s-a auzit in tot blocul, mi-e si rusine sa mai ies, avand in vedere ca deseori se aude cearta in familia mea, dar asta a fost cea mai grava.

Am reusit sa o calmez acum si sa ii promit ca nu ma voi mai comporta asa niciodata, nu vreau sa distrug toata familia din cauza firii mele bolnave. Ma intreb daca sunt bolnav psihic.

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Gândește-te pentru 3 minute daca ea nu ar mai fi, ai inebuni sunt sigura, nu ai idee cât de mult o dor vorbele tale chiar daca uneori nu arată ca o doare, îți spun toate lucrurile astea in speranța ca îți vei da seama si nu vei mai face niciodată ceea ce ai făcut, nu ai nici măcar dreput sa ridici vocea asupra iei.
Niciodată dar niciodată nu am ridicat vocea asupra mamei mele si poate de multe ori m-a enervat dar am tăcut si încerc sa o fac cât mai fericita cate zile mai are de trăit ceea ce ar trebui sa faci si tu. Arată-i ca îți pare rău si ca nu se va mai repeta niciodată.
De curiozitate daca poti să-mi spui cati ani ai daca nu, no problem.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu esti bolnav, esti doar rasfatat.Invata sa te controlezi.In viata nu te mai iarta nimeni daca iti iesi din fire.Mama este unica.

| Me01 a răspuns:

Nu știu cum ai curajul sa o privești in ochii pe mama ta ( scuze ca ți-am spus asta dar meriți, nu sunt aici sa te judec dar o singura mama ai )
Pleacă din fata iei cand te apuca nervi nici nu imi găsesc cuvintele sa spun ceva după ce am citit întrebare ta.
Dar gandeste ca o sa ai si tu copii si nu cred ca ai vrea sa-to faca ceea ce ii faci tu Mamei tale.
Incerca sa te calmezi si pleacă de lângă ea cand esti nervos.

| anonim_4396 explică (pentru Me01):

O merit din plin. Vreau doar sa treaca ziua asta, sa uitam totul si sa nu mai avem parte de asa ceva niciodata.

| nobodyssins a răspuns (pentru Me01):

Asa voi face. 19.

| Me01 a răspuns (pentru nobodyssins):

Multi inainte. Ai grija de mama ta.

| Me01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gândește-te pentru 3 minute daca ea nu ar mai fi, ai inebuni sunt sigura, nu ai idee cât de mult o dor vorbele tale chiar daca uneori nu arată ca o doare, îți spun toate lucrurile astea in speranța ca îți vei da seama si nu vei mai face niciodată ceea ce ai făcut, nu ai nici măcar dreput sa ridici vocea asupra iei.
Niciodată dar niciodată nu am ridicat vocea asupra mamei mele si poate de multe ori m-a enervat dar am tăcut si încerc sa o fac cât mai fericita cate zile mai are de trăit ceea ce ar trebui sa faci si tu. Arată-i ca îți pare rău si ca nu se va mai repeta niciodată.
De curiozitate daca poti să-mi spui cati ani ai daca nu, no problem.

| KaSS a răspuns:

Ar fi bine daca tu si cu mama ta v-ati duce la niste consiliere la un psiholog si sa va tratati, daca nu incercati sa rezolvati asta in familie.

| KM3 a răspuns:

"Inima unei mame este un abis adanc la capatul caruia vei gasi intotdeauna iertarea".Nu esti bolnav psihic, pentru ca ti-ai constientizat greseala.Adevaratii bolnavi psihic nu constientizeaza asta.Si inca ceva:trateaza-ti patintii la fel cum ti-ai dori ca copii tai sa te trateze.