| Markusfrtt a întrebat:

Pai e o poveste lunga. Am fost impreuna. S-a despartit de mine pentru ca nu mergea relatia. Am mai insistat sa o impac. Timp de 2 luni ba vorbeam, ba nu vorbeam. Iar acum cand na, e totu mai bine, chiar daca ea zice ca nu suntem impreuna, si a facut scandal pe chestia asta, dar da altceva de inteles, am intrebat-o daca s-a plictisit de mine, ca mie asa mi se parea cand vorbeam la tel, ca e plictisita, ca nu are chef, ea mi-a zis ca nu s-a plictisit. I-am spus sa se gandeasca la asta si s-a gandit, si mi-a zis ca nu s-a plictisit, doar ca nu mai e ca la incelit, ca acum cateva luni, ca nu ii mai e asa drag sa vb cu mine, dar ca de plictisit nu s-a plictisit, kar ea spune ca ma iubeste la fel de mult ca la inceput. Au existat o gramada de certuri intre noi, oare din cauza asta sa fie? Ce credeti? Ea a zis ca atunxi dupa despartie a inceput sa nu-i mai fie, dar acum cand eu sunt plecat, mi-a zis ca nu mai e asa rau ca inainte. e ca si cum ne-a aproliat diatanta. Ce credeti? De ce sa nu ii mai fie? Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Pune-ti mana pe carti ca vine acum scoala.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asa e la 15 ani.

| Printesa10TM a răspuns:

Eu zic ca la voi a intervenit rutina, aceleasi lucruri in fiecare zi. Nu s-a plictisit de tine, dar, e adevarat, nu mai e ca la inceput. Te iubeste, dar poate e nesigura, nu prea cred ca se vede cu tine in viitor. Sau o supara ceva (nu neaparat ceva care are legatura cu voi). Vorbiti despre ce va deranjeaza, vedeti unde ati gresit. Sau vedeti ce se va intampla cu trecerea timpului.

| Printesa10TM a răspuns:

Comunicarea e cea mai importanta. Si sinceritatea.

| veronica0912 a răspuns:

Stii la un moment am avut si eu aceiasi senzatie ca si ea, dar o discutie sincera a rezolvat totul. Poate ar fi bine sa faceti ceva schimbari poate si cele mai mici detalii. Intreab-o ce o deranjeaza, poate ii lipseste un coltisor al ei. La sigur te iubeste, doar ca ii este frica sa-ti dezvaluie temerile ei.

| andreeastrunz a răspuns:

Poti doar sa vorbesti cu ea si sa vezi ce vrea sa faca cu relatia voastra. Si eu am fost pusa in aceeasi situatie ca a ta.