| RandomGuy97 a întrebat:

Părinții te pot da afara din casă dacă ai 18 ani?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te pot da afara.

| T0T a răspuns:

De ce să nu poată? De la vârsta asta nu mai au nicio obligație față de tine, poate doar morală.

| AdrianVoicu a răspuns:

Categoric.

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Nu. Că la 18 ani încă trebuie să termini liceul. Apoi trebuie să îți găsești un loc de muncă. Și dacă te descurci singur / singură nu te va goni din casă. Numai dacă nu îți vezi de treabă și nu îți găsești un loc pentru un gob și stai deavalma în casă atunci părinți iau o hotărâre să nu mai stai în acea casă.

| A3lxOFFICIAL a răspuns:

Da.