| cosmin986522 a întrebat:

Parintii mei sunt despartiti de cand eram mic, eu locuiesc cu mama iar tata sta in alt oras. El nu a venit la mine niciodata de atunci, practic sunt 14 ani de cand nu l-am vazut si as vrea sa merg la el chiar daca sa departe, numai stiu exact blocul dar zona da si pana la urma tot pot afla unde sta. Ce ziceti merita sa ma duc? chiar as vrea sa stau de vorba cu el dar nu stiu ce sa fac tinand cont ca a trecut atata timp.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei neaparat sa discuti cu el poti merge, desi risti sa nu vrea sa se intalneasca cu tine, avand in vedere ca au trecut multi ani si nu te-a vizitat niciodata, se pare ca nu-i pasa de tine.

| Freya1 a răspuns:

Mai bine incerci intai sa dai de el pe internet sau la telefon. Apoi daca el va dori sa vorbeasca cu tine du-te si te vezi cu el dar incearca mai intai sa vorbesti cu ei sa vezi ce s-a intamplat de ce nu te-a cautat atata timp.

| cosmin986522 explică (pentru Freya1):

Am incercat pe internet dar nu dau de el iar de telefon nu am de unde sa fac rost... sincer nu stiu de ce nu m-a cautat, probabil din cauza bunicii, ea e mai scorpie asa si poate mama, nu stiu ce a fost inre ei ca nici ea nu mi-a zis decat cateva motive penibile

| Freya1 a răspuns (pentru cosmin986522):

Inseamna ca ceva ascunde. Daca o sa vrei sa mergi sa il vizitezi incearca sa afli sigur unde sta si nu da buzna peste el caci poate si-a refacut viata si nu ar fi un inceput bun sa va certati pe tema asta.Afla unde sta mergi la usa lui si intreaba de el fara sa spui cine esti daca o alta persoana iti raspunde.Doar intai asigurate ca mergi la sigur sa nu umbli pe drumuri si sa se fi mutat sau plecat

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cauta-l daca tu simti asta. happy Daca as fi in locul tau, as proceda la fel, chiar daca n-as insemna nimic pentru el.

| T2LS a răspuns:

Nu vreau să te supăr, dar nu știu cât de mult îi pasă de tine dacă de 14 ani nu i-a mai păsat de tine.

| Fancyuiop a răspuns:

Dacă vrei să îl vezi, încearcă să dai de el, chiar dacă a întrerupt legătura cu tine, dacă te-a iubit, a mai rămas un gram de înțelegere și bunăstare în el. Totul va fi bine!