| RaresUngureanu a întrebat:

Pe 26 decembrie 2012 am cunoscut o fata foarte draguta find ceea mai buna prietena cu prietena celui mai bun prieten al meuhee hee... cu timpu am inceput sa tin foarte mult la ea, ii trimit in fiecare seara sms de noapte buna mai vorbim pe mes ne mai intalnim... dar exista o problema si vreau sa ma ajutati cu un sfat doua.

Nu stiu cum sa ii spun ca tin foarte mult la ea, azi 23.02 am iesit in oras cu prietenul meu sa ne intalnim cu prietena lui si fata de care imi place... eu am venit pregatit si i-am dat un trandafir frumos, a fost incantata m-a pupat pe obraz... dar nu reusesc sa ii spun ca o iubesc sad azi pur si simplu m-am blocat I don't want to see ce sa fac data viitoare?

DAU FUNDA! happy

25 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Invita fata undeva si spune-i ce simti sau daca nu esti asa curajos scrie-i in mesaj ca o placi/ca o iubesti

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Pai,incearca sa rogi pe prietena prietenului tau, sau pe prietenul tau, sa vorbeasca cu fata de care iti place, sa o intrebe daca te place, si daca da... poti vorbi dupa cu ea...sti tu ce nu e nevoie sa-ti zic eu.

Si daca nu,incearca sa faci sa se indragosteasca de tine.Fa glume cu ea, radeti ipreuna, i-ai apararea cand cineva se ia de ea, punete langa ea, fa-i complimente etc.

Bafta multa kisswinkingwinking

| RaresUngureanu explică (pentru IoNyShimotukushichi):

Pai facem glume, radem foarte mult cand ne intalnim :X dar totusi mi se pare indepartata de mine... nu-s ce sa spun I don't want to see

| IloveME a răspuns:

Daca nu reusesti fata-n fata incerca printr-un msj sau p mees! acolo s-ar putea sa prinzi mai mult tupeu!
Fata te place! deci chiar nu te inteleg! e normal sa ia emotii, dar fi barbat fetelor nu ne plac baietii care nu stiu sa lupte pentru ceea ce vor!
Trezeste-te pana nu ti-o fura altu!

| RaresUngureanu explică (pentru IloveME):

Dahee hee ai dreptate... o sa ma trezesc big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te blochezi tot timpul pana iti faci curaj

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Data viitoare ii mai dai un trandafir, iar in el sa aiba cu bilet pe care sa scrie:"Te iubesc!"

| RaresUngureanu explică (pentru DarkOrbitMoon):

Asta am vrut sa fac si euhee hee cand i-am dat trandafitu big grin dar am zis sa nu fie prea repede cu Te iubesc I don't want to see

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru RaresUngureanu):

Bine,bine,incearca sa scrii:"Vrei sa fii prietena mea?"sau "Vrei sa vii cu mine la film?"

| BSwwatch a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Pai si daca iese la film cu ea, ce? film in doi= love?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru BSwwatch):

Nu neaparat, dar asa ea va intelege ca o place cu adevarat, si e un gest romantic.

| RaresUngureanu explică (pentru DarkOrbitMoon):

Okhee hee multumesc! >big grin

| BSwwatch a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ea stie ca lui ii place de de eu sunt sigur, cihd doua persoane se plac nu-i nevoie de prea mulata demonstratie pa propriu, isi dau seama din priviri si din gesturi! Dar pentru linistea lui poate sa-i spuna ca o iubeste dar e mult mai patrunzator daca ar fi spus-o dupa o perioada de relatie, si pina atunci sa-i arate doar prin gesturi si fapte, in fine...tongue

| viotedy a răspuns:

Spune-i prin mesaj, e mai usor.

| RaresUngureanu explică (pentru viotedy):

Pai ar fi o idee dar... eu tot in fata cred ca o sa ii spun... ca prin sms poate sa nu imi mai raspunda sau mai rau sa nu mai vorbeasca cu mine I don't want to see asa in fata ii mai pot spune si alte cuvinte pe langa. faza e ca nu prea am tupeu si nu stiu ce si cum sa ii zic.hee hee Oricum merci >big grin

| BSwwatch a răspuns:

Stai linistit ca s-a prins ca "ti s-au aprins calcaiele dupa ea"e de ajuns cea ce ai facut asteapta si de la ea un semn,

| Elliana534 a răspuns:

Iesiti doar voi 2, sa nu mai fie nimeni. Iar cu "te iubesc" nu se zice acum poti folosi "te plac foarte mult" suna a copilarie dar incearca. Cva romantic te duci o iei, o duci la un film, o masa, o plimbare si o duci acasa la sf doar sarut-o de noapte buna si pleaca, o sa ramana foarte intrigata. Dar discutile sa o includa cel mai mult pe ea, intr despre ea etc. Foloseste-te de psihologia umana, atingeri si alte chestii pentru ai sporii increderea si a scadea sansa refuzului

| RaresUngureanu explică (pentru Elliana534):

Da thinking m-a intrebat... '' pe unde in orasu asta mai este un cinematograf''hee hee cred ca o sa o scot la un film thinking

| crystiyna a răspuns:

Haa...poii daca ii dai mesaj in fiecare seara de noapte buna inseamna ca stie ca iti place de ea si mai inseamna ca si ei ii place de tine altfel nu ar mai fi venit la intalniri. incearca sa i spui p mess sau intr-un mesaj ca iti place de ea si intreab-o direct daca vrea sa fie cu tine. e cel mai bine asa, cred ca saraca asteapta d mult pasul asta din partea ta. fii mai indraznet dar nu foarte indraznet. daca accepta sa fie cu tine la cata dragoste ai pentru ea mie teama sa nu o sufocihee hee Si sa nu cumva sa-i zici te iubesc de acum! decat dupa ce va apropiati voi doi mai mult, dupa ce incepe ti sa iesiti singuri.

| Liliana_Daniela_Miron_1998 a răspuns:

I-ati inima in dinti si spune-i, poate ca si ea te iubeste si e in aceeasi situatie ca tine, daca nu iti va raspunde la fel oricum cred ca veti ramane prieteni....incearca.

| Olivikaa a răspuns:

Da-i data viitoare un buchet de ghiocei (daca la voi in oras au aparut) cu un biletel pe care scrie "Te iubesc!". O sa fie surprinsa. big grin

| RaresUngureanu explică (pentru Olivikaa):

Da... dar eu ma gandeam tot la un trandafir thinking zici tu ca ar fi mai bine un buchet de ghiocei thinking

| Olivikaa a răspuns (pentru RaresUngureanu):

Eu zic asa pentru ca sunt florile de primavara big grin cine nu le iubestee happy

| RaresUngureanu explică (pentru Olivikaa):

Dabatting eyelashes asa estehee hee
o sa incerc >:d< MULTUMESC! :*

| Olivikaa a răspuns (pentru RaresUngureanu):

Cu placere!happy