Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Poate adopta o familie care are deja un baiat (copil) o fata?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poate adopta si cu mai mare succes decat o familie fara doarece se considera ca are experienta. Acum depinde si de situatia familiala pentru ca se face o ancheta sociala in prealabil.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Faptul că potenţialii părinţi adoptivi au deja copii nu este o condiţie eliminatorie în procesul de adopţie.

| katy a răspuns:

Bineinteles

| GdX a răspuns:

Bineinteles ca poate adopta.

| Violleta2022 a răspuns:

Da poate adopta, daca dovedeste ca are casa si serviciu onorabil si constant ca sa poate platii si intretine familia, inclusiv copilul adoptat.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, poate!

| raluk27 a răspuns:

Da, de ce nu?