| Ragnarock123 a întrebat:

Cine poate adopta un copil? Pot si persoanele singure?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot adopta un copil familiile care indeplinesc conditiile prevazute de L.273/2004, rep. in 2016, cu md. si compl. ulterioare, precum si persoana singura care indeplineste aceste conditii.

| RAY a răspuns:

Desi si gay pot adopta copilul tau

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Normal că și ei pot, dar taman asta nu înțeleg cei din cretinitatea pentru familia.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti si persoanele singure care pot dovedii ca au posibilitati financiare foarte bune, casa deja pe numele lor si un servici permanent, cu salariu mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toata lumea care trece de partea birocratica. Da si persoanele singure pot adopta

| Illuminati2016 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic deoarece eu nu voi avea copii pe cale naturala sau adoptati