| anonim_4396 a întrebat:

Pur si simplu prietenul meu si-a batut joc de mine m-a lasat tocmai acum inainte de ziua indragostitiilor si cu un motiv bagat de parintii lui ca sa ma urasca pe mine.Am incercat sa devin prietena cu ei urma sa vina ziua mamei lui si vream sa-i fac un cadou, dar pentru ce? ca mereu sa-i bage in cap numai prosti legate de mine..eu de ziua indragostitiilor acum am primit doar lacrimi si durere si tot eu ar trebui sa fiu aia buna.
Am decis sa ne despartim( de fapt singur ia toate deciziile) dar mereu da vina pe mine orice ar fi ca nu se poate distra ca i-am distrus viata si alte chestii.I-am jurat ca n-o sa mai auda de mine si asa va fi pentru ca vreau sa se convinga singur cat a putut gresi i-am scris cateva mesaje si m-am descarcat acolo.El a zis ca vrea sa tinem legatura dar tot el e cel care nu raspunde si nu vorbeste deci eu nu as mai avea ce sa fac mai mult de atat.
Mereu imi da impresia ca de altele are timp dar de mine nu, si regreta ca am facut parte din viata lui 3 ani.Iar toti colegii lui mi-au spus ca e cu o fata de cateva zile deoarece de mine vad ca se cam plictisise.Niciodata nu am crezut ca imi va face asa dar totusi sa intamplat.Ne pregateam deja cu planuri de logodna si multe altele iar el a reusit sa distruga totul, a vrut cu orice pret sa dispar din viata lui.Pur si simplu nu-i pasa iar eu si daca nu sunt vinovata trebuie sa iau toata vina asupra mea..Nu sunt nici eu perfecta dar nici el nu e si cu toate astea totul e pe raspunderea mea.Si numai am putere deloc
Nu-mi place sa ma plang aici deoarece nu e genul meu dar chiar e prima data cand face asa.Pana la urma toti mi-au zis sa il las sa fie fericit alaturi de noua lui prietena.
De ce sunt unii oameni asa de rai?

11 răspunsuri:
| ghinionistul112 a răspuns:

Draguta! Si eu am patit-o la fel si decizia pe care ai luat-o, este una corecta! Eu am expediat-o pe fosta chiar din acel moment cand aflase ca umbla cu alt baiat! Oamenii sunt asa de rai pentru ca au uitat ce inseamna dragostea adevarata si sinceritatea reciproca din ambele tabere! Eu zic sa mai tinem legatura... ce zici? Eu sunt Catalin! daca vrei sa te descarci in sens pozitiv si vrei sa fii fericita, te pot ajuta cu mare placere si dupa posibilitati... Ce spui, draguta? Astept un raspuns pe Mesaj Privat! Pwp

| doc69 a răspuns:

Nu sunt rai ci doar nesimtitori si aplecati doar spre ei insisi si asta se numetse egoism asa ca nut e merita lasa-o in urma tot si mergi inainte viata e frumoasa iubeste-te pe tine si vei vedea ca poti sa iubesti la un moment dat frumos pe cine iti doreste prezenta in viata la fel de mult..succes

| IloveME a răspuns:

Iti spun si eu si prietenii tai, lasa-l cu noua lui prietena!
Sunt 3 ani totusi, care nu se sterg cu buretele! da-i pace sa s distreze si sa-si faca viata! la o adica te-a mintit in toate, vroia sa s distreze, da ia uite in bratele lui alta!
Fi fericita! Imposibil ca peste catva timp sa nu se intoarca si sa-ti cerseasca din nou iubirea, daca te specti il vei refuza!

| emag a răspuns:

Ce mitocan, nu il baga in seama, nu ai nevoie de un tip ca el, meriti ceva mai bun, sa nu accepti daca se va intoarce la tine, ar fi cea mai mare prostie pe care-ai face-o

| duuh a răspuns:

Ce **** e asa special la Ziua Indragostitilor?
In rest bla bla, o sa iti treaca.

| mariukka a răspuns:

Te inteleg intr-un fel eu m-am despartit de prietenul meu prin ianuarie (si cred ca din cauza familiei lui nu mai sintem impreuna desi am avut o relatie scurta de 3 luni, m-am indragostit de el.Si acum citeodata ii duc dorul asa de tare, el este la 150 km de mine.acum nu mai vorbim de loc pe net, si cred ca asa e mai bine, daca m-ar fi iubit cu adevarat nu sar desparti de mine din cauza minciunilor ds mine

| AlbaAura a răspuns:

Nu te ineca in disperare.Nu merita si nu ar trebui sa mai suferi. Iubirea adevarata rezista in fata tuturor rautatilor celor din jur.Tot ce vei face maine va fi mai bun ca ieri.Asa sa gandesti si sa mergi mai departe.Mai bine sa te afli printre cei ce indura rautatile dacat printre cei ce le fac.

| luisanamy a răspuns:

Este foarte complicat, asa este in ziua de azi pentru greselile tale trebuie sa plateasca altcineva. Conteaza ca tu sa fii bine. Valentine`s Day cum vine asa si pleaca. Orcand se putea sa va despartiti.

| denna_6865 a răspuns:

Buna!
Uite,nu trebuie sa avem mai tot timpul principiul''daca te iubeste bla bla bla nu ii pasa ce zic parinti'',acest principiu se adauga atunci cand ai o anumita varsta. Daca aveti amandoi o varsta la care joaca a cam trecut, iar el gandeste dupa capul mamei si nu dupa al lui inseamna ca nu te-a iubit niciodata cu adevarat.El este inca baiatul mamei si nu se va desprinde foarte usor de ea.
Daca sunteti minori amandoi, era de prevazut, nu conteaza ca esti baiat sau fata nu tot timpul poti fi rebel doar pentru ca asa este adolescenta.
Nu ai de ce sa plangi si sa suferi pentru cineva care nu te merita. Daca cineva nu ramane in viata ta inseamna ca nu acela ii este locul, fetele in general sunt puternice.Ne trebuie un timp sa ne detasam de baieti, pana la urma o sa vezi ca o sa se intoarca la tine cerandusi scuze si zicandu-ti ca nimeni nu este ca tine, dar atunci va fi prea tarziu pentru el..Life goes on. evita orice legatura cu el, absolut orice.Esti mult prea buna pentru el, nu te merita, la asta sa te gandesti mereu

| Sultan a răspuns:

Sa nu-l uiti. Sa-l tii minte BINE, pentru ca se va intoarce.

| ILoveYouAlexC a răspuns:

Draga, treci peste, crezi ca se mai intoarce la tine?! In primul rand daca tinea la tine nu ii asculta pe parinti sau ce ai zis tu... Viata merge inainte, treci peste. Un sfarsit isi are un nou inceput. Bucura-te, esti libera si un viitor inainte. Succes, si nu te mai consuma degeaba :*.