| Hakurai a întrebat:

Recent m-am despartit de cineva.si vreau sa o fac sa regrete faptul ca m-a lasat, pe ea momentan o doare undeva de mine (asta cred eu). cum as putea s-o fac sa regrete? funda.

Răspuns Câştigător
| AverageIAlex a răspuns:

Bun, nu te lua dupa adita asta, e un copil ce nu stie nici sa scrie.

Revenind. Nu ai nici o solutie 100% garantata care sa o faca sa regrete. Cel mai bine iti vezi de viata ta si o ignori total. Altceva ce poti sa faci? Sa o bati? Sa te combini cu prietena ei cum zice asta? O sa o doara undeva. Si daca, prin absurd, ii va pasa inseamna ca si cu ignoranta ai avea aceleasi rezultate. Cauta-ti pe altcineva si nu uita: Nici o relatie nu rezista pentru totdeauna in ziua de azi.

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Incearca sa iesi cu cineva.Ai face-o geloasa si sa regrete ce a avut si ce a pierdut.

| nobody88 a răspuns:

Razbunarea pare a fii foarte buna pentru tine, dar in momentul in care ai mers pana la capat cu ea, aflii ca nu umple golul pe care il asteptai tu sa il umple.

Eu iti recomand o varianta interesanta e simplu de pus in practica se cheama indiferenta, daca ea o tinut un pic la tine sau daca ati avut o relatie ok, crede-ma ca pe final tu vei fi castigator.

Tot ce trebuie sa faci e sa iti vezi de viata ta, sa nu o jignesti sa nu ii spui absolut nimic sa incepi sa te ocupi de propria persoana si sa lasi viata ta sa decurga in mod normal.

Gandeste-o asa daca tu vrei sa faci cv sa scoti din sarite pe cineva, sa enervezi sa superi, si persoana respectiva vine si se ia de tine ca ma ce faci si nu stiu ce... in cazul asta indiferent de ce se intampla de aicia in colo tu stii ca ti-ai atins scopul pentru ca persoana respectiva sa infuriat, dar daca persoana respectiva nu te baga in seama si isi vede linistita de drum, mai devreme sau mai tarziu iti dai seama ca esti foarte neinsemnat pentru persoana respectiva si ca esti un nimic pentru ea.

Acuma povestea ta e invers tu esti persoana asupra careia se reflecta acctiunea. Ce ai sa faci? ai sa te duci si ai sa te iei de viata ei cu mesaje jignitoare si insulte? sau ai sa iti vezi linistit de drum? acum asta depinde numai de tine.

| AliceThai a răspuns:

Nu stiu daca se potriveste si in situatia asta, dar ma tot gandesc la proverbul: razbunarea e arma prostului.

| ladyMillion a răspuns:

Heyhappystai putin ca nu am inteles,ea s-a despartit de tine? stii ce inseamna asta? inseamna ca fata nu a tinut cu adevarat la tine,de obicei o fata are sentimentele mult mai adanci si pune mai repede la suflet atunci cand se indragosteste cu adevarat de un baiat,ea probabil s-a cuplat cu tine din intereshappycel mai bine ar fi sa ii arati si tu ei ca putin iti pasa de ea,si sa nu-i acorzi atentie,pentru ca ea nu are nevoie de atentia ta,nu o merita,pentru gestul urat pe care l-a facut...dar daca tu vrei neaparat sa o faci sa vada cum te-ai simtit tu,cea mai buna idee,cred ca ar fi sa o tratezi cu aceeasi moneda,sa o faci sa treaca prin ce ai trecut si tu:adica poti ruga un prieten foarte bun de-al tau sa te ajute(un prieten pe care ea sa nu-l stie)sa se cupleze cumva cu ea,sa-i zica ca o place,chestii,sa-si stabileasca o intalnire,si fie sa o lase cu ochii in soare si sa nu mearga la intalnire,fie sa fie impreuna o perioada scurta de timp dupa care el sa-i dea papucii si sa o trateze ca si cum nimic nu s-ar fi intamplathappytongue
sper ca te-am ajutat, daca te pot ajuta cu inca vreun sfat, imi poti lasa id-ul tauhappy

| AverageIAlex a răspuns (pentru ladyMillion):

Din interes? Sunt tineri draga! Nu cred ca el o fi vreun Columbeanu sa fie interes laughing

| ZvT a răspuns:

Da-i impresia ca ai multi bani, imaturele din ziua de azi se dau in vant dupa bani.

| AverageIAlex a răspuns:

Ii arati ca nu iti pasa. Dar probabil deja i-ai dat N mesaje si telefoane si i-ai tot zis ca o iubesti si nu poti trai fara ea...

| Hakurai explică (pentru AverageIAlex):

I-am trimis doar doua mesaje.nu i-am zis ca o iubesc.

| bunica18 a răspuns:

Iubind-o in continuare...cindva o sa-i para rau ca a ales sa se desparta de singura persoana care a iubit-o. In alta ordine de idei nu fa asta din razbunare ci cu speranta ca vei intilni odata pe cineva care sa te poata iubi la fel de mult cit poti tu iubi, poate si mai mult

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Buna! Si eu am facut asta cu un fost iubit. Ma durea undv d el si i-am dat verde. A doua zi ca sa ma faca sa regret so pus cu una din cele mai bune prietene. Ea nu stia ca am fost cu el. Cand am auzit vestea ma prefaceam ca imi convine da in interior simteam ca trece un pumnal in mine. Adica ieri ma despartisem de el, si azi se pupa cu alta in fata mea. Si pe orma le-a luat pe rand pe toate pretenele mele, pana si cea mai buna prietena a mea lo acceptat ca iubit. Si din nou faceau asta in fata mea. Da am trecut peste asta. Or mai fost si altii dupa el. Pe toti i-am parasit. Dacred ca asta va functiona, da sa stii ca nu e bine sai faci pe altii sa sufere ca se intoarce roata.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Sa-i arati ce a pierdut. adica sa iti gasesti alta prietena dar sa tineti unul la altul nu doar asa... Dar daca ea nu a tinut la tine sau mai bine zis nu tine la tine nu ai cum s-o faci sa regrete.
Dar eu cred ca vrei sa faci asta doar pentru ca tu regreti ca pe ea o doare undeva de tine.Altfel ai fi trecut mai departe. Baieti ca tine care sa tina la fata cu care sta nu se gasesc peste tot.

| adita32 a răspuns:

Pai sa incepem.schimbatii locul vopsestete inbracate altfel si daca ai masina nu mai asculta manele.ok pasul urmator. cauta sa afli care e cea mai buna prietena a ei sau ce fata invidiaza ea cel mai mult.pasul trei.combinate cu aceea persoana. daca are o sora ar fi si mai bine.acum vezi si tu ce poti face

| blacksui a răspuns:

Razbunare e dulce,insa nu chiar asa de dulce cum se zice.N-are rost sa te razbunii pe ea,traiesteti viata e o gramada de fete dragute in lumea asta,nu`i pasa da`o incolo! in loc sa-ti irosesti timpu pe fete care acum,,... se bag in relatii sa fie ele smechere" [nu toate fetele sunt asa,deci sa nu intelegeti gresit si sa ma alergati dupa cu un topor dupa mine].Nu se merita sa te razbuni pe o fiinta ce nici nu te-a iubit macar [trag si eu la concluzie,instictu feminin ce mai!].O sa ai parte de multe iubiri asa ca lasa razbunare, du-te in oras agata cateva fete, distreazate la maxim si uita de ea.

| Todea_Andrey_1999 a răspuns:

Tratează cu indiferență zâmbeștei in fata combinate cu o prietena cea mai bună a ei sau verisoara