| angyca a întrebat:

Sa cred in ce i-a spus o femeie care stie sa ghiceasca (nu e ghicitoare) in cafea mamei iubitului meu? ca baiatul ei este cu o fata, dar nu va fi cu ea, nu e soarta lui (baiatul e iubitul meu, fata sunt eu). ma obsedeaza! facem 8 ani de prietenie, nu pot sa-mi imaginez viata mea fara el si planuim sa ne casatorim...anul asta. multe lucruri din ce i-a spus sunt reale... a! nu e o necunoscuta, e o femeie din cartierul lor. si nu se ocupa de chestia asta...se intampla sa mai ghiceasca asa...

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Oricine pote ghici ceva.Trebuie sa stii sa-l tragi de limba pe cel credul, sa-i urmaresti reactiile pe fata si sa-i spui niste generalitati de tipul "Ai o grija mare." "Nu toata lumea te apreciaza la adevarata valoare."si multe alte chestii. Oricum, ghicitoarea nu poate prevedea viitorul tau.Inima usoara! Mira

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu n-as crede intr-o asemenea prostie.

assiris
| assiris a răspuns:

Nu crede in toate prostiile, chiar daca viata arata ca uneori se adeveresc cele spuse de aceste personaje atotstiutoare. Soarta este a voastra, si o faceti asa cum credeti ca este mai bine pentru voi. De viitorul vostru stie doar Dumnezeu si in functie de felul cum va raportati la El, veti fi ajutati in indeplinirea planurilor de viitor ale voastre. Nu ai vazut ca nu s-a gasit nici un ghicitor pana acum sa-si demonstreze calitatile in descoperirea Elodiei? Aveau ocazia sa o faca, dar nu au facut-o tocmai pentru ca sun t sarlatani si storc bani de la creduli. Daca vei merge la alta ghicitoare, iti ca spune cu totul altceva, ca vei trai 100 de ani linga cel de linga tine si veti avea 100 de copii. Nu mai crede aceste persoane. Faceti-va o viata frumoasa si cu cit va veti iubi mai mult si mai curat cu atit visele voastre se vor implini.

| cely a răspuns:

Nu pleca urechea. Te influinteaza

| mioara_1431 a răspuns:

Unele chesti se adeveresc

| milida a răspuns:

Daca e doar iubit, vezi cum se poarta cu tine si cred ca e doar un motiv prin care iti spune ca nu va fi cu tine in viitor.Mare paguba.Inseamna ca e las si nu are curajul sa-ti spuna ca are pe alta si nu vrea sa mai fie cu tine. Poate gresesc... e bine totusi sa fi atenta la cum se poarta cu tine.Baieti sunt destui, insa nu mai ceda repede ca se plictisesc de tine si mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o baga in seama. poate soacra ta are ceva cu tine si ti-a spus lucurile astea ca sa te puna pe ganduri. iar lucrurile pe care spui ca sunt adevarate poate sunt doar lucruri pe care le-a aflat soacra ta despre tine si ti le-a spus sub aceasta forma.eu nu cred in asa ceva.sa nu crezi nici tu.soarta oamenilor vine de Sus, nu de la zatul de cafea.stai linistita si vezi-ti de planuri.nu baga in seama asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punct alb! ...nekane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu are har acea persoana... Eclar ca nu te vrea ca nora.Asta nu inseamna ca trebuie sa dai inapoi. Daca intre voi nu a intervenit nimic lasa lucrurile sa mearga mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soacra, soacra poama acra!

| just1hope a răspuns:

Sa nu crezi in asa ceva.Este exact ca in cazul superstitiilor, cu cat crezi mai mult in ele, cu atat ele se adeveresc pentru ca iti creeaza o anumita stare psihologica incat chiar se intampla. Doar Dumnezeu ne stie rostul si viitorul vietii, putini oameni au harul de a ne vedea frânturi din viata, si acei oameni nu traiesc printre noi, ci in manastiri, schituri sau biserici, in comuniune cu cele sfinte. Tu mergi pe drumul tau, fii tu insuti, sa treci de incercari si ...Casa de piatra!

| angyca explică:

Multumesc tuturor! m-ati facut sa ma simt mult mai bine!