| Alexandra_Alexa_1993 a întrebat:

Hei! Buna tuturor.
Amicul baiatului cu care ies tot imi scrie pe Facebook.
Ma invita la cafea, la terasa.
Eu mereu i'am zis ca nu il cunosc bine si ca putem iesi cand este si prietenul meu.
El spune ca sunt fidela rau si ca nu se intampla nimic rau.
Intr'o zi mi-a spus sa mergem sa bem o cafea si mi-a zis ca vine si iubitul meu.
Insa cand am coborat din casa era numai el.
Eu am tot insistat sa il sune pe iubitul meu insa el zicea ca nu raspunde la telefon.
Chestia este ca a incercat sa ma sarute si mi se pare ceva urat din partea lui pentru ca stie ca eu sunt cu amicul lui si ca nu as iesi niciodata cu altcineva mai ales cu el.
Ce credeti? Eu vreau sa ii spun iubitului meu pentru ca nu imi place sa ascund lucrurile insa nu vreau sa par eu aia rea.

Răspuns Câştigător
| cryssu2008 a răspuns:

Stii, fa precum gaina din bancul acela (o gaina este fugarita de un cocos si se gandeste - daca ma opresc spune ca-s c*rva, daca fug in continuare spun ca mi-e teama, mai bine ma ipiedic)
Gaseste o modalitate de a te impiedica, caci nu este corect ca "prietenul" iubitului tau, sa se dea la tine. Iar daca ii spui direct, sunt sanse sa nu te creada, sa spuna ca inventezi.
O modalitate de a avea un argument, ar fi sa vorbesti cu el ori prin mesaje, ori pe facebook/whatsapp, deoarece mesajele se salveaza automat.
Poti avea si o discutie cu acest prieten al lui, si sa-i spui o data si pentru totdeauna ca nu se poate.

| Alexandra_Alexa_1993 explică (pentru cryssu2008):

I'am spus dar el insista si deja ma calca pe nervi.
Chiar nu inteleg ce are de castigat.

3 răspunsuri:
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Cel mai corect pentru toată lumea implicată ar fi să îi spui iubitului tău cum stau treburile, însă atunci rişti să fii acuzată că le-ai stricat prietenia (ce mai "prietenie"...). O a doua variantă ar fi să îl ignori. Alegerea e doar a ta. happy

| Alexandra_Alexa_1993 explică (pentru ThatsTheSpirit):

O sa ii spun ca a incercat sa ma sarute. iubitul meu stie ca se da la mine si mi-a zis sa nu il bag in seama.
O sa il evit cu siguranta si da sa stii ca au o prietenie super daca el se da la iubita prietenului lui.
Daca iubitul meu are incredere asa cum zice ayunci nu ma va acuza. Nu are de ce.