| anonim_4396 a întrebat:

Sall acum 2 ani am cunoscut un baiat din Pitesti pe un joc banal si cum vorbeam si ne vedeam pe skype ne-am indragostit unul de celalalt, apoi ne-am certat si nu am mai vb deloc pana in martie anul acesta cand a dat de mine pe Facebook. Acum 2 saptamani cand m-am intors de la mare m-am oprit pe la el si am stat pana a 2 zi apoi am venit spre casa. In acele ore cat am stat impreuna ne-am sarutat am vorbit eram in al 9-lea cer pentru ca nu imi venea sa cred ca e adevarat ca in sfarsit il pot atinge asa ca am decis aman2 sa fim impreuna adica un cuplu. Toata chestia e ca eu mai am un prieten cu care sunt din octombrie anul trecut pe care nu il iubesc indeajuns adica sau cu el cam fortat. Eu imi doresc sa fiu cu baiatul din Pitesti pentru ca il iubesc si ma iubeste si saptamana viitoare va veni la mine, dar nu stiu cum sa ii spun prietenului meu ca vreau sa ma despart de el...ma iubeste enorm de mult si stiu asta pentru ca nu poate sta o zi fara sa vina la mine sa ma vada...cum ar trebui sa ii spun, mi-e frica sa nu isi ia viata din cauza asta. Sincera sa fiu asa vrea sa dispar fara sa tie el nimic adica sa ma mut la Pitesti sa imi schimb numar Facebook si tot sa nu mai afle de mine. Ce as putea face cum sa il iau:direct sau mai pe ocolite adica sa ii dau de inteles ca nu mai vreau sa fiu cu el?

Scuzati greselile de ortografie dar ma grabesc.

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Spune-i ca ai nevoie sa fii singura un timp...cand/daca te cauta, mai amana-l o data, apoi daca mai revine ii spui ca ti-ai dat seama ca nu va merge, bla, bla, bla si ca e mai bine sa va despartiti definitiv.

| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand sa-ti fie rusine pentru ca l-ai inselat pe baiat. Daca nu iubesti, te desparti, nu inseli.
In rest, cum a zis Mussette, sunt copilareli, aproape sigur nu o sa ajungeti nicaieri cu relatia asta... Si nu doar pentru ca e la distanta. Ci pentru ca inca sunteti tineri si nu ati gustat tot ce era de gustat din viata.

| XxRoxRoxyxX a răspuns (pentru CuriousStuff):

De fapt eu am 24 el 27 nu suntem copii asa cum crezi.

| CuriousStuff a răspuns (pentru XxRoxRoxyxX):

Va comportati ca unii, sau cel putin tu.

| XxRoxRoxyxX a răspuns (pentru CuriousStuff):

Stiu asta dar niciodata nu l-am putut iubii...am incercat dar nu am reusit plus ca trebuie sa ma gandesc si la fericirea mea nu?

| CuriousStuff a răspuns (pentru XxRoxRoxyxX):

Normal. Dar acum gandeste-te ca Pitestianul nu o sa te poata iubii pe tine si o sa te insele si dupa o sa se desparta de tine. Nu ai prefera sa-ti spuna si sa nu te insele? Si fericirea lui conteaza, nu? Dar asta nu inseamna ca ne batem joc de altii ca sa ne atingem fericirea noastra.
O sa zici ca te iueste si nu o sa se intample asta. Ei bine, nici baiatul pe care l-ai inselat nu credea ca o sa se intample si o sa-l inseli.

| Mussette a răspuns:

Ii zici pur si simplu, fi mai rece inainte, cu cateva zile sa nu fie totu romantic intre voi si tu sa i spui ca vrei sa va despartiti. laughing Cat despre mutatu tau la pitesti, nu fi mereu atat de increzatoare. Viata nu e asa de roz incat o decizie de moment sa te faca sa ai relatia perfecta apoi.