| MusicLover a întrebat:

Sall. Plss dati-mi niste sfaturi.
-- Ieri am fost aproape sa-mi pierd prietena cea mai buna daca nu chiar am pierdut-o. Pe ea o cheama lina si suntem BFF. Ne mai ceretam dar ne impacam in secunda urmatoare. Si mamele noastre sunt cele mai bune prietene. Suntem prietene de cand aveam amandoua 5 ani (acum avem amandoua 11) adica de 6 ani, nu vreau sa o pierd, este singura mea prietena adevarata cu care pot povesti orice, ea este singura care ma intelege, care este langa mine oricand. In primii ani din prietenia noastra am stat in amandoua in vis-a-vis una de alta asa ca ne vedeam tooot timpul, dormeam una la alta, faceam absolut totul impreuna. Dar la 7 ani eu m-am mutat in cealalta parte a orasului si acum dunte la o distanta de vreo ora una de alta. In timpul scolii nu ne vedem mai deloc, poate o data pe luna sau cateodata nu ne vedem luni intregi dar in vacanta, ne vedem aproape in fiecare zi, eu dorm la ea sau ea doarme la mine, iesim afara impreuna, mergem una la alta. Problema este ca vecina ei de la bloc a devenit acum prietena ei cea mai buna ( ele sunt tot timpul impreuna si noi ne vedem foarte rar in timpul scolii )Si mai nou a aparut si un baiat de care ea este indragostita. El a plecat la Paris saptamana trecuta si ieri s-a intors. Ieri a venit ea la mine acasa, ne-am distrat toata ziua, ( a venit la mine pentru. ca nu stia ca baiatul este venit in romania ca daca stia nu venea pentru. ca vroia sa stea cu el ). Am planuit ca de azi pana maine sa doarma la mine ca sa petrecem impreuna ultima luna de vacanta. Dar cand am vb. pe mess cu ea aseara mi-a zis ca baiatul a venit si eu am intrebat-o daca mai vrea sa dorma la mine si ea a zis NU. Am fost foarte dezamagita de ea, pentru. ca noi mai avem doar o luna ca sa ne vedem, sa petrecem timpul impreuna ca dupa aia incepe scoala si nu mai avem timp dar ea cu baiatul ala se poate vedea in orice zi chiar daca scoala incepe. La un moment dat si-a cerut scuze ca nu mai vrea sa doarma la mine dar simt ca pentru ea, baiatul ala tampit care nici macar nu o place pe ea, numa ea il place pe el inseamna mult mai mult decat prietenia noastra. Ce sa fac? Cum sa imi recapat cea mai buna prietena? Cum sa o fac sa inteleaga ceea ce v-am zis si voua? Cum sa o fac sa isi dea seama ce mult inseamna pentru. mine si ce greseala face cu privire la prietenia noastra?
VA ROOOG AJUTATI-MA.NU VREAU SA O PIERD!

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Am obosit citind asta ^^.Ar trebui sa-i spui si ei ce ai scris aici.Acum observatiile mele : Tu esti prea egoista, daca ea il iubeste ar trebui sa fii fericita pentru ea nu sa il insulti, daca ea vede mesajul asta probabil ca nu va mai vorbi cu tine.Si ea doarme la tine noaptea, nu? Cum naiba sta cu el noaptea la 11 ani? Asa ceva e aberant.Cel mai bine ar fi sa iesiti toti 3, ca nu-i greu.Poate te vei intelege si tu cu el. Funda? Te rog da-mi funda! Te roooooog! A durat mult timp sa citesc si sa raspund, macar da-mi funda. Vreau sa primesc multe funde care ma fac "smecher" intr-un mediu virtual puppy dog eyes

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MusicLover explică:

Scz. Pe prietena mea o cheama Alina da am uitat sa scriu litera "A" cand i-am scris numele. happy

| Oɴecѕѕα a răspuns:

Buna! Nu cred caa este cazul sa-ti faci griji. In legaturaa cu vecinaa prietenei tale cele mai bune, cred ca poti sa ai mai multe prietene. Nu o obliga sa accepte situatia ca este atata distanta intre voi. Iar inlegatura cu baiatul, o sa-si dea ea sigur seama, daca il place cu adevarat. Timpul le rezolva pe toate!winking `

| rebelutzut12 a răspuns:

Pai na ce sa zic am patit-o si eu cu un prieten dea meu si pana la urma am aflat ca pentru el o fata contaza mai mult mult decat prietenia noastra...eu zic sa-i spui si ei toata povestea sau sa va imprieteniti toti trei
P.S. daca mai vrei alte sfaturi in legatura cu asta trimite-mi un mesaj pe tudy_dragutzu_scumpicu
c.d. rebelutzu(cu drag)

| byutza99 a răspuns:

La 11 indragostita. spune-i ca asa ce ceva nu este bine eu chiar nu sunt de acord.dar ea nu intelege acest lucru.in locul tau i-as spune sa aleaga tu sau acel baiat. evident va alege baiatul asa ca fa-ti noi prieteni dar ramai si cu ea prietena chiar daca nu veti mai fi bff.si nu pune la suflet

| 123456789alex a răspuns:

Incearca sa ii povestesti despre acele vremuri in care voi va distratii, faceati totul impreuna si poate reusesti.
SUCCES!