| sebastian01 a întrebat:

cu cinene sa raman!? Am parinti divortati? Cu mama sau cu tata? P. S. raspunsuri sincere plz! P. S. O sa ma o noua mama! Cum sa ma port cu ea! Mi-e frica daca e rea! Cu cine sa raman si cum sa ma port cu noua mama! P. S. mamai l-a inselat pe tati 5 ani! help! Raspunsuri sincere! Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| IoanaBogdana a răspuns:

Trebuie sa te gandesti cum iti va fi tie mai bine. Daca vei sta cu mama ta, vei avea avantajul ca ea te poate ajuta cu problemele tale si ei ii vei putea spune orice. Insa poate ca tu esti genul de fata care se intelege mai bine cu tatal. In primul rand eu zic sa te intalnesti intr-o zi cu mama ta vitrega si sa iti faci o parere despre ea. Iti urez succes!

8 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Tu cu cine ai vrea sa ramai?! Doar tu trebuie sa faci aceast hotarare. Nu trebuie sa iti fie frica de noua ta mama... daca tatal tau o iubeste nu trebuie sa iti faci griji din aceasta cauza, trebuie sa o accepti cu iubire, nu cu raceala.O sa vezi ca o sa fie bine...o sa mai ai inca parte de dragoste de la parintii tai si vor fi impreuna in sufletul tau.Si nu stiu daca asta ajuta, dar ai aici o multime de prieteni care iti vor fi aproape!kiss

| Adina77 a răspuns:

Greu de raspuns.
Greu pentru ca faptele parintilor dau cosmaruri copiilor.
Tu trebuie sa intelegi ca tu nu ai nici o vina la faza asta,si decat ca ei doi sa nu se mai inteleaga, mai bine o pornesc separat.
Trebuie sa fii constienta ca ambii te iubesc in aceeasi masura.
Nu trebuie sa te alarmezi.
Daca vei avea o noua mama, te porti normal.Firesc,asa cum te comportai si pana acum.
Nu stiu daca trebuie sa o judeci pe mama pentru ca l-a inselat pe tata.Niciodata nu-i poti sti motivele.Adica nu poti spune ca preferi sa stai cu tata doar pentru ca mama l-a inselat,cand inima iti spune sa stai cu mama.
Greu de spus.O sa vezi tu cu cine stai,asta nu-ti poate spune cam nimeni de pe site.
Insa indiferent cum ar fi,nu uita ca sunt parintii tai, si nu uita ca motivele care i-au dus inspre asta sunt motivele lor, nu ale tale.
Iubeste-i...gandeste-te ca va veni o zi cand ei nu vor mai fi.

| vaiana a răspuns:

Mama este aceea care te-a purtat in pantec,te-a ingrijit, ta ocrotit, esti sange din sangele ei si carne din carnea ei! mama este unica.

| oanard174 a răspuns:

Eu as ramane cu mama de ce? pentru ca mama m-a purtat in pantec,m-a alaptat,m-a ingrijit, mama e doar una, tatii pot fi multi.

| Catrinutza29 a răspuns:

Ar trebui sa ramai cu mama ta deoarece ea te-a nascut si cred ca a avut mai multa grija de tine.

| Adelynutza05 a răspuns:

Nu stiu dor tu poti alegehappy

| Miru_6901 a răspuns:

Cred ca adevaratul raspuns se afla in sufletul tau si nu exista nimeni care sa te poate influenta. Gandeste-te ca indiferent ce ai alege, vei avea ambii parinti alaturi de tine, chiar daca nu mai sunt impreuna. Daca tatal tau se va recasatori si vei ramane cu el, vei avea sansa unei noi familii. Asculta-ti inima! Iti urez mult succes.

| lovepink28deea a răspuns:

Eu spun sa ramai cu mama pentru ca totusi e mama, si fetele se-nteleg mai bine cu mamele si ii poti spune mai multe lucruri despre tinen care la un tata nu ar fi asa usosr sau la o mama noua.