| MaryMarry04 a întrebat:

Sunt intr-o dilema foarte mare. Eu si cu cea mai buna prietena ne certam des de la un timp. Ultima noastra cearta grava rau a fost mai de mult si fara sa vrem am inclus si parinti. Mama ei este o persoana mai impulsiva, nu stiu cum sa ma exprim. Mereu mi a fost frica de mama ei pentru ca are ea un comportament, nu stiu cum SA MA EXPRIM! Astazi am sunat o pe fix sa vorbim, cum facem de obicei si a raspuns mama ei. Eu i am zis " in sfarsit ai raspuns" iar maicasa a raspuns si tot zicea " Cine este?". Dupa ce am tipat in telefon tare "Liiiiiiiiiiviiaaa" mi am dat seama cine era ...Pe scurt M AM BLOCAT SI AM INCHIS! De fapt m am speriat si nu am gandit pe loc, iar ea tot repeta "Cine este?". Am vorbit cu Livia pe mess si am aflat ca i a interzis sa mai stea asa mult cu mine din cauza comportamentului meu. Nu imi pare rau sunt nu stiu cati prieteni pe lumea asta, dar m a ranit faptul ca in seara asta am aflat ca maine doarme la o fata din clasa cu care petrece mult timp la scoala, dar nu ma ignora. Ideea este ca noi cand ne am cunoscut aveam viata identica si totusi imi pare rau de aceasta prietenie. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Da. Si eu am o colega care eram pana clasa a11-a prietene bune dar situatia s-a schimbat pentru ca inceputul clasei a11-a a venit o colega si s-a imprietenit cu ea si doamnea la ea, fac lucruri impreuna, sunt foarte apropiate si a uitat cum a fost.Dar nu asta conteaza tu trebuie sa fii deschisa si sincera cu ea chiar daca vorbeste si cu alta colega, fii alaturi de ea, comunicatii mult si totul se schimba.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Când eram mai mică mă înţelegeam foarte bine cu o fată, făceam totul împreună, nu exista zi să nu ne întâlnim. După ce s-a mutat în apropiere de noi o altă fată, ele două s-au împrietenit şi eu am rămas pe dinafară. A fost decizia ei, nu am avut ce face dar totuşi am regretat o vreme că s-a distrus o prietenie de ani de zile.
Referindu-mă la tine, cred că ar trebui să încerci să vă salvaţi prietenia ca să nu aveţi acelaşi sfârşit ca al meu.
Vorbeşte cu ea pe Messenger şi spune-i să vă întâlniţi ca să clarificaţi situaţia.
Pa-pa!