| Addel a întrebat:

Cand eram mai mica ma certam cu sora mea, nu mai stiu din ce motiv. dar cand am tipat o data foarte tare a inceput sa-mi cante papusa de pe dulap pe care nici nu o atinsesem.ne-am speriat si nu am mai zis nimic.
Nu m-am mai gandit de mult la aceasta intamplare, dar astaseara, nu stiu ce s-a intamplat cu mine de m-am gandit la asta.
Oricum, aveti idee ce ar fi putut avea aceea papusa de a inceput sa cante (papusa era cadoul meu de la tata:Ximi placea enorm, chiar si acum o mai am dar am crescut si nu am mai bagat-o in seama.)
Ar putea avea ceva special acea papusa sau raspunsul vostru va fi unul logic.
P. S Citeste de 2 ori sau pana intelegi ceea ce spun eu mai sus, pentru ca nu vreau sa dai un raspus aletoriu, asa pus fara sa insemne nimic
Vreau un raspuns sincer. Spune exact ce gandesti tu despre aceasta intamplaree.

9 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Daca papusa canta cand o atingi probabil s-a declansat la zgomotul puternic ( sau daca ai batut cu pumnul in masa sau cu piciorul)
Sigur are un motiv logic!winking

| Denis470 a răspuns:

Eu cred ca pentru ca ai tipatfoarte tare senzorii papusii s-au declansat si a inceput sa vorbeasca.

| alexuts28 a răspuns:

Si eu am si acum un bebelus care atunci cando atingi rade mai mult timp.Cand ma certam cu sora mea incepea sa rada, nu stiu de ce, parca radea de noi laughing Eu nu cred ca e ceva in neregula, poate are legatura cu senzorii sau ceva thinking

| SweetElena93 a răspuns:

Pai nu prea e bine sa te certi cu nimeni, in special cu membrii familiei.iar papusa a fost ceva sa va opreasca

| alexush a răspuns:

Poate senzorul era defect.presupun ca ea canta doar la atingere.nu si la sunete.treaba cu dumnezeu si cu cu semne nu prea cred.sincer nu stiu ce sa cred.un senzor care functioneaza pe atingese sau impact sa ii zic asa nu poate sa reactioneze la sunete.nu d-zeu nu cred ca nu prea sunt credincios.nu te speria.ca nu are rost sa iti bagi tampenii in cap.dormi linistita

| Allrc24 a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic.mai bine ai arunca papusa si ai sfinti casa asa ca sa fii sigura. Puterea Sfantului Duh va va proteja

| AstaMik2 a răspuns:

Addel eu cred ca tu te gandesti ca fiind de la tatal tau dorea sa-ti spuna sa nu te mai certi cu sora ta deoarece va iubeste pe amandoua la fel de mult(e posibil, nu stim ce vrea DUMNEZEU)dar un raspuns logic ar fi ca papusii sa i se declanseze senzorii la tipatul tau

| TeoriaLuiPytagora a răspuns:

POate avea senzori sau cv.
S-au poate fi un semn de la d-zeu.
Apropo papusile vorbitoare aduc ghinion. Iti vand un pont : arunca papusa sad!

| Addel explică:

Nu stiu ce sa fac cu papusa...nu am mai vazut-o cam de 1 an aproape 2.si cum mi-ar aduce ghinion daca nu mai e cu mine? Poate ca e asa cum ziceti voi,unii, poate are senzorii ceva, sau poate ca atunci cand ma certam cu sora mea care acum e la liceu la Bucuresti foarte departe si ne vedem foarte rar, cred ca dumnezeu se uita la noi si vroia sa ne opreasca sa ne spuna ca nu e bine sa ne certam.Si chiar imi pare foarte rau ca ma certam cu sora mea pe care o iubesc mai mult decat crede.
Dar eu tot ma intreb, si cred ca o sa o fac toata viata cum a pornit papusa.intr-un fel vreau sa ramana un mister iar eu sa cred ca acela a fost un semn de la Dumnezeu. Totusi vreau sa stiu.