| AndreeaRobertaGabriela a întrebat:

Sall TPU, uite care e faza, acum cateva zile, a fost ziua colegei mele la care am participat si eu, si am vazut ca aparuse si varul ei care era super frumos si din cate am observat si super de treaba si am observat ca din toate fetele se uita numai la mine :3, dar ziua urmatoare mi-am facut curaj sa ii trimit mesaj pe facebook ( chestii ca incerc sa mai fac cunostinta cu persoane din lista mea de prieteni, abureli) dar au trecut 5 zile si el nu mi-a raspuns, as fi vrut sa ii mai trimit odata dar dupa ar zice ca sunt o obsedata si nu vreau asta, va rog dati-mi si mie o idee! laughing)))

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Poate sa exista mai multe cauze de ce nu ti-a raspuns.
1. Ti s-a parut ca se uita la tine, sau poate se uita dar nu ca ii placea de tine si poate de aceea nu doreste sa vorbeasca cu tine.
2. Poate nu a vazut mesajul ( nu ai specificat asta) si de aceea nu ti-a raspuns, sau poate apare ca l-a vazut, dar poate ca l-a vazut altineva ( de ex fratele sau) si lui nu ii mai apare ca are un mesaj nou.
3. Poate nu a avut timp sa raspunda, preocupat cu alte lucruri care il fac sa nu stea prea mult pe facebook la taclare.
4. Poate nu i-a placut abordarea ta, si de aceea nu a dorit sa iti raspunda la mesaj.
5. Poate crede ca nu are ce sa vorbeasca cu tine, o fi timid, sau poate chiar nu doreste de fel sa vorbeasca cu tine.
In toate aceste cazuri exista doar o solutie, sa il lasi in pace, fara sa ii mai dai alt mesaj ( si oricum ce sa ii spui? ca de ce nu raspunde?) daca doreste sa vorbeasca cu tine, o sa te caute cand o sa doreasca asta.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-a vazut bine, dar nu i-a placut ceea ce a vazut. Acesta este motivul pentru care nu te baga in seama pe facebook.

| T0T a răspuns:

Cel mai bine e sa ai rabdare, cine stie cu ce era ocupat.

| edit28 a răspuns:

Mai incearca sa te dai in vorba cu el, daca nu zice nimic, lasa-l ca e prost (sau ocupat).

| raresandrey a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti accepte prietenia pe facebook, altfel mesajele tale ii vor apărea in sectiunea,, Altele,, si va fi putin probabil să le vadă.

| AndreeaRobertaGabriela explică:

Pai mi-a acceptat-o de mult laughing) dar nu a raspuns