| ColtzAlb a întrebat:

Salut, am nevoie de mare ajutor. Am 17 ani mi-am facut o relatie la distanta cu o fata din Bucuresti eu fiind din Galati. Totul a fost bine si frumos in primele doua saptamani, planuisem sa vin intr-o zi in Bucuresti sa ne intalnim, insa ceva in seara asta nu a mers bine. A avaut o mica cearta cu mama ei, iar eu auzind asta am intrebat-o cand are are gand sa ma prezinte si ea sa nu ma mai ascunda. Tin sa precizez ca are 16 ani ea. Mi-a spus ca inca nu vede un viitor cu mine si ca sunt liber sa fac ce vreau. Mi se pare ciudat pentru ca totusi tine la mine, ma cauta si imi da mesaj de multe ori in timpul zilei. Acum e si perioada tezelor si ma gandesc ca ar avea un stres in plus. Astept un raspuns cand mai curand alaturi de o solutie. Am ajuns sa o iubesc sincer si m-as simtii naspa sa se intample ceva naspa. Toate cele bune si sarbatori fericite!

12 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Sunteti de numai doua săptămâni împreuna? Dacă da, este foarte devreme sa o intrebi când are de gând sa te prezinte parintilor.
A sunat ca o mare presiune pe ea. Și eu m-as fi enervat dacă as fi auzit asta de la un tip, atât de devreme. Mai ales ca se și certase cu mama ei in ziua aceea. Are dreptate, din moment ce abia a început relația, nu vede nu știu ce viitor, momentan, sunteți la început. Este normal. Toate astea vin pe parcurs, natural.
Oferă-i timp și nu mai forța relația cu anumite,, așteptări".

| Violleta2022 a răspuns:

O dumnzeule mare, viitor impreuna la numai 16-17 anisori?
Despre ce vorbesti tu, baiete?
De ce sa te prezinte mamei ei?
O ceri de nevasta, dupa 2 saptamani cand nici macar nu ai cunoscut-o, fiind la atat departare?
Baiete, cred ca imaginatia ta merge mai repede ca realitatea!

| Mosotti a răspuns:

Pai din moment ce nu vede un viitor cu tine ce inseamna? Ca ea nu te place, nu te iubeste de fapt, deci ce treaba mai vrei sa ai cu ea?! Ca daca te placea si te iubea, nu conta ca se certa cu ma-sa.
Deci deja ceva naspa s-a intamplat, ti-a zis "de fapt nu prea te plac si nu prea te iubesc".

Gaseste pe alta din Galati, nu s-au terminat fetele, las-o pe asta din Bucuresti sa-si gaseasca unul in Bucuresti.
Asta e solutia.

| Lukasssz a răspuns:

Relatiile la distanta sunt cele mai proaste lucruri pe care le poti face.

| AdeLeu a răspuns:

Vad ca lumea isi da cu parerea vizavi de relatia ta fara sens, fara a iti raspunde la intrebare. In fine. Eu zic ca ai presat-o si ai si speriat-o putin. Cum nici noua nu ne plac tipele disperate, nici lor nu le plac tipii disperați. Iti dai seama ca nu aduci pe oricine in casa, dupa 2 saptamani. Nu se implica parintii atat de devreme. Sa fie ceva intre voi, dupa ceva timp si ea trebuie sa vina cu propunerea. Lasa lucrurile sa mearga de la sine, te prezinta la 3 luni sau la un an, tot bine e.

| Ștefaniq a răspuns:

Ok. Sperii fata in felul ăsta. Poate vrea sa te cunoască mai bine inainte sa se bage în ceva serios. Au trecut doar 2 săptămâni, mai ai răbdare.

| ColtzAlb explică:

Nu sunt genul geej pentru cine a scris, dar am nevoie de un raspuns la intrebare cat mai curand ca sa nu ma mai consum. A spus si nu iau in serios relatia sa cladim planuri. Si mie sincer mi-a dat impresia ca face incercari atat timp cat e si impreuna cu mine. In plus spune ca si acum joaca la rist. Eu am acum ca primul impuls sa renunta la ea ca mi se pare ca isi bate joc in principal de sentimentele mele. Brusc parca a devenit mai rece dupa ce a spus toate astea aseara. Tin sa mai mentionez ca nu am presat-o sa ii zica mamei ei despre mine ci am intrebat-o o singura data pentru ca si ea mi-a solicitat mie. Multumesc tuturor pentru raspunsuri dar inca nu stiu cui sa dau funda?

| MeDun a răspuns (pentru ColtzAlb):

Da, răspunsul e să nu te mai stresezi, caută alta mai aproape de tine. Du-te mâine și sarută-o pe una și să vezi că ai și uitat de asta care e departe de tine. Spor la treaba!

| MeDun a răspuns:

Boss, lasă pisicile astea care îți dau sfaturi că ele nu știu cum stă treaba... La 17 ani bubuie hormonii în tine, e normal, și eu am trecut des prin așa ceva la vârsta ta. Sfat:

-lasă relațiile la distanță la 17-23 de ani până termini facultatea, nu o să meargă.

-stiu că simți nevoia de comunicare aproape permanentă și să simți că nu ești singur, și să îți mai scrie cineva bună dimineața sau ce faci...caută ceva prin jurul tau.

-sigur trebuie să găsești o "pisică" pe lângă tine, ori în cartier ori la liceu, sa va vedeți aproape zilnic, că tu de asta ai nevoie, nu sa te uiți la poze.

-dacă ești mai "geek" crezi că nu te plac fetele din anturaj îți recomand "arta seducției" vezi pe YouTube, așa îți crești stima de sine... Daca a funcționat la mine, merge și la tine...

Așa că bagă mare și caută prin jurul tau nu pe altă planetă.

| AnemonaP a răspuns (pentru MeDun):

Boss, se pare ca nu ai evoluat din stadiul de băiat la bărbat daca le numesti,, pisici".

| MeDun a răspuns (pentru AnemonaP):

E posibil, poate am sindromul Peter Pan cine știe laughing ...totuși îmi susțin cauza, nu sunt misogin, iubesc femeia, dar majoritatea, nu toate; sunteți niște "pisici" până la adânci bătrâneți. happy

| AnemonaP a răspuns (pentru MeDun):

Clar ai sindromul.
Si ce mai exact inseamna pisici pentru tine? Pentru sexul masculin, ce termen ai?