| Andeeeys a întrebat:

Salut! Am o problema, o problema cu mine, la locul de munca nu ma suportă nimeni, știu, probabil eu am o problema, problema este ca nici eu nu ii prea plac... ideea este ca as vrea sa am un glow up brusc, nu stiu gen dați-mi niște idei. Fac sală, sunt sportiv, sunt educat, învăț destul de bine, arat bine fizic, cant și la câteva instrumente. Eu sunt jucator de loto, asta ar fi cam singura șansă a mea, sa câștig și sa mi se schimbe viata radical... ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate nu esti in colectivul potrivit mai ales daca ai oameni mai inaintati in varsta ca tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Oamenii se comporta cu tine, asa cum te comporti tu cu ei!
Daca nu-i respecti si nu le vorbesti frumos, nici eu nu o fac.

Cum sanse sa devii bogat peste noapte sunt minime, eu spun sa iei in serios educatia si respectul si sa inveti sa-ti respecti colegii, sa-i saluti, sa le vorbesti politicos, ca si ei a randul lor sa-ti acorde acelasi respect.
Oricum, aceste lectii de respect sunt necesaresi daca esti bogat, ca pe nesimtit nu-i sufera nimnei, nicaieri, indiferent ca-s bogati sau saraci.
Inca ceva: nu intereseaza pe nimeni ca esti tu sportiv sau ca ai muschi, ca aia nu tin loc de creier si nici de educatie.

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai bine iti tii gura, pentru ca numai lucruri total pe dos stii sa zici. In ziua de azi, daca esti o persoana buna si te comporti frumos, tot esti tratat urat, nu esti respectat de cei din jur, sa fii luat la misto, si alte chestii de genu. Nu e neaparat de cum te comporti tu, problema poate fi si la educatia si cei 7 ani de acasa pe care ii au acei oameni din colectivul ei/lui

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Lumea raspudne la atitudinea ta, daca esti prost si arogant, te trateaza cu fundul, fiindca nu meriti respect si stima. daca esti cu bun simt, educat si inteligent apai tu saluti primul, ca lumea sa te salute inapoi.
Pacat ca nu prea ai minte sa intelegi ce-ti spun aici.

| andreeaeml1200 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu nu ai femeie dragă, uita te in jurul tau si vezi cate persoane nu te aprobă pe platforma asta, si cate te au la block

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Doar cativa misogini, dar de aia nu-mi pasa, ca sunt cunsocuti ca idiotii forumului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti bazezi viata pe loto... o sa ai cam mult de asteptat

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că îți faci speranțe 0.
Un motiv pentru care lumea nu te suporta,e că ești mai bun decât ei, iar când un om e mai bun decât ceilalți, automat ceilalți vor bârfi pe seama celui bun.
Apropo, daca vrei sa ai un glow up, schimbă locul de munca, lasă băgatul la Loto.
Un motiv e că dacă câștigi, vei ajunge mai rău decât ești acum.Nu-ti vine a crede însă așa se întâmplă de cele mai multe ori.
Cheers!