| Cristian9616 a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare! Vorbesc cu o fată de ceva timp si am o curiozitate! Suntem in tatonări ca sa zic asa. Eu sunt genul mai indiferent asa dar nu in sensul rau, voiam sa va intreb de ce zile la rand da mesaje, ma cauta apoi 1 zi 2 nu mai dă absolut nimic? Eu nu prea ii scriu pentru ca nu vreau sa par genul sufocant! Dupa ce nu da nici un semn 1 zi 2 ..tot ea da mesaj prima..de ce ia pauza aia de 1 zi 2?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Suntem in tatonări ca sa zic asa. Eu sunt genul mai indiferent asa dar nu in sensul rau, voiam sa va intreb de ce zile la rand da mesaje ma cauta apoi 1 zi 2 nu mai dă absolut nimic? "

nici nu veti ajunge la ceva vreodata in acest fel.

oamenii maturi nu se 'tatoneaza' sau isi scriu cu lunile sau anii, cand eram eu adolescent (nu ca acum sunt mare batran) invitam o fata in oras la scurt timp dupa ce o cunosteam pe net, in parc, pe mirc, pe yahoo mess (ce vremuri laughing ), printr-un cunoscut, oricand ii luam numarul de tel etc
voi adolescentii actuali aveti nevoie sa va cunoasteti luni de zile pe retele sociale, de ce? pentru ca nu aveti incredere in voi in primul rand!

ce este aia sa fii indiferent? pai cand esti interesat de cineva care te cauta, o cauti si tu la randul tau... daca nu esti interesat atunci las-o in pace si spune-i sa-si caute pe altcineva!

| Violleta2022 a răspuns:

Cand tu esti genul indiferentm d ece dumnezue vrei ca ea sa fie diferita?
Vrei sa ai o prioetena sau chiar nu-ti pasa de relatia asta?
Lasa naibii indiferenta, daca iti place de fata asta, ca dovedesti taman pe dos, iar fata se va satura sa traga de unul ca tine si intr-o zi te va anunta ca si-a gasit altul, un om cu bun simt care este interesat sa fie cu ea si care ii acorda atentie.

| johnnny123 a răspuns:

Adică tu ai voie să fii "indiferent" și să nu-i scrii, dar ea nu?
Poate că nici ea nu vrea să pară genul sufocant.

| Hyperion7 a răspuns:

Diferința dintre a fi sufocant și a fi indiferent...e mare.
Daca fata aia nu vrea pur și simplu să vorbiți și vorbiți doar ocazional, aia nu e relație.
Practic, se poate sa fie și cu alții în "cunoaștere" iar tu să fii ultimul de pe lista căruia îi scrie.
Este și asta o posibilitate.

| AliGab a răspuns:

Da, esti indiferent in sensul rau. Daca tot ai sa faci asa o sa renunte si ea la un moment dat si bine ar face. Pauza aceea este pentru ca vrea si asteapta implicare din partea ta. Nu esti sufocant daca ii trimiti un mesaj de buna dimineata in fiecare zi. Sufocant esti atunci cand vrei sa o controlezi ce face tot timpul sau ii trimiti 1000 de mesaje/zi.

| ioana748 a răspuns:

Da,este o metoda ciudata de care stiu baietii. Ca daca o ignora pe fata, aceasta va fi lesinata si sa vezi ce mare rahat se intampla.Deja, faptul ca ti mai trimite cate un mesaj este mare lucru. Ar vrea sa fii si tu mai implicat. A nu fii sufocant, nu inseamna sa fii absent.
Ce sa zic ...cu metodele astea NLP iste sigur ai sa te lipesti si tu de o fata poimarti.
Ti a mai explicat @simpaticul cate ceva, el este baiat si poti asculta sfatul lui.
In loc sa iesi cu fata in parc sa mancati vata pe bat, stai si bananai pe net numarand cate mesaje a trimis, analizand situatia.
Tu analizează ca ea o sa iasa cu altcineva la plimbare.
Da inteleg, tu esti printul din Belair si crezi ca o sa fie terminata ca nu o prea bagi tu in seama, cand colo, iata ca intrebi pe aici de ce nu ti da 50 de mesaje pe minut
Este fata, hello...genetic, legea firii, reglajul ei este in asa fel conceput de natura, ca ea trebuie cea cucerita, nu invers.
Asta in cazul ca esti baiat, ma refer.
Unde ai citit aia cu sa nu fii sufocant? Ce ipotenti scriu tampenii de castrează baietii din ziua de azi?
Mult succes ❤️

| Dragobeta a răspuns:

Uite ca @AliGab ti-a raspuns bine.
Daca tu o neglijezi, se satura si ea sa tot astepte raspuns de la tine. Apoi, revine sperand ca ti-a venit mintea la cap sau ca cineva ti-a deschis ochii. Dar tu, nu si nu. Ce vrei de fapt?
Si va mai suparati cand vi se spune fatalai! Barbatul face curte, nu femeia. Mai bine te-ar lasa de tot cu indiferenta ta!

| StalkerSoul a răspuns:

Fata nu vrea sa se grabeasca, ii place sa fie misterioasa, intra in jocul ei.

| KovacsB a răspuns:

Probabil crede ca esti retardat.

| AncaDorina1993 a răspuns:

Eu cred că ar trebui sa ieși din energia feminina in care ai intrat și să intri in rolul de băiat/bărbat. Apropo câți ani ai? Cât are ea?
Ție îți place de ea? Pe bune. Acuma

Părerea mea e că te copie. Tu ești indiferent, o face și ea pe indiferenta. Daca nu vrei să-i fuți timpul scrie-i direct.
Uite eu vreau altceva. Nu sunt pregătit acum pentru o relație. Așa fata știe.

Pauza este că vrea și ea implicare din partea ta. Nu e normal?