| Floreenofficial a întrebat:

Ce sa fac? Tatal meu este extrem de violent si nu mai vreau sa stau acasa si nu am unde sa ma duc.Eu doream sa ma duc la Politie, dar lumea spune sa nu ma duc.Nu ma lasa in pace, nu imi tihneste, sunt injurat ca la usa cortului, imi spune ca am probleme cu capul. Este sub orice critica.Asta nu e viata!
Am mai pus recent aceasta intrebare, dar e mai detaliata http://www.tpu.ro/......stazi-m-a/

Pur si simplu traiesc intr-o familie in care tatal face INSTRUCTIE CU NOI,(noi fiind eu si mama) NE JOACA IN PICIOARE si eu nu am ce sa fac... Ajutati-ma dragii mei, azi am stat 4 ore afara singur si planuiesc sa dorm pe casa scarii in noaptea asta, nu mai vreau sa stau langa acest om! Va multumesc anticipat si Bunul Dumnezeu sa va ajute in tot ceea ce faceti!
Nu mai vreau sa fiu injurat si chinuit! Vreau sa fiu lasat in pace sa imi vad de treaba mea!

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Imi pare foarte rau de situatie mai ales ca esti si o persoana buna! Tu si cu mama ta nu aveti unde sa mergeti?

| Floreenofficial explică (pentru Lawliet14):

Multumesc frumos pentru compliment! happy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In Cluj cea mai mica chirie este vreo 80 euro, mai pui si cheltuieli, utilitati, mancare, ti-ar trebui un salariu de vreo 250 euro ca sa te poti descurca. Asta inseamna sa lucrezi cu norma intreaga, atunci cum te descurci si cu faculta si cu lucrul?

| mgtow a răspuns:

Cheama politia sau mergi la politie si faci plangere impotriva lui cu cativa vecini sa fie martori ca aud scandal si face urat, asa il ia de langa voi.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| dragos120 a răspuns:

Il suporti, iei bac-ul, te angajezi, te muti in gazda si il bagi de unde a iesit.