| Pufulika a întrebat:

Cum credeti de ce este importanta comunicarea dintre parinti si copii?+funda!

5 răspunsuri:
| LenaleMinato a răspuns:

Daca nu exista comunicare intre parinti si copii pot aparea efecte negative, daca ai o nelamurire mai personala cu cine vorbesti? Cu parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ei teau nascut teau ingrijit cand erai mic si trebuie sa fie o convorbire intre parinte si fiu.Prin comunicare ei pot sa-ti faca educatia corecta.

| AAlinaaa a răspuns:

Este importanta deoarece daca nu ai comunica cu parinti tai,ei nu ar sti nimic despre tine despre viata ta, cand ai o problema ei nu te pot ajuta, deci este foarte importanta aceasta comunicare. Poti incerca sa devii prietena cu parintii tai si asa iti va fi mult mai usor sa comunici cu ei.Succes.

| Kulip a răspuns:

Pentru ca de la parinti poti afla mai multe despre tine de exemplu cum te-ai nascut unde etc si ori ce intrebare ai adreseazo paritilor

| Banu_Beboabo_Manu_1996 a răspuns:

Tu stii romana?