| miyaS a întrebat:

Salut, este prima mea intrebare pusa in aceasta communitate, si as dori sa imi dati niste sfaturi.
Vreau sa ma despart de o prietena cu care sunt, si care ma iubeste mult, suntem impreuna de o luna aproape, insa nu stiu cum sa ii zic ca vreau sa ne despartim, ca mie imi place de altcineva si nu simt nimic pentru ea, dar ea ma iubeste.
Ce as putea sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Scliparici a răspuns:

Incearca sa ii spui direct ca numai puteti fi impreuna si ca asa este mai bine.
Nu este bine sa amani momentul pentru ca ea va incepe sa tine si mai mult la tine...
Oricum nu te poate iubi asa extraordinar de mult dupa o luna deci...va putea trece destul de repede peste.
Multa baftawinking

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Să îi spui în faţă frumos că îţi pare rău, dar te-ai înşelat în legătură cu sentimentele tale pentru ea şi că ai vrea să vă despărţiţi.

| mona a răspuns:

Tinand cont ca numai de o luna sunteti impreuna mai bine vorbeste cu ea acum cat,, e calda relatia,, clarificati situatia cat mai repede macar sa nu si mai faca sperante fata in legatura cu tine, cel mai simplu ar fi sa i zici direct ca nu simti nimic pentru ea si ca placi pe alta[se va supara dar i va trece pana se marita]

| Floris83 a răspuns:

Dacă e doar o lună nu e mare durere, oricum trebuie să găsești un mod delicat dar și sincer de a-i spune, astfel ca să nu-i fie greu, zi-i de ex că puteți rămâne prieteni buni, că îi vei fi alături la orice nevoie, dar simți că tu ai altă cale!

| yly90 a răspuns:

Pfff putin cam aiurea situatia ta! vorbeste cu ea si spune.i ceea ce simti este mai bine sa tai raul de la radacina, mai bine mai devreme decat mai tarziu daca zici ca a trecut o luna si te iubeste deja foarte mult inchipuie.ti cand va trece ceva mai mult timp atunci o sa ii rupi sufletul... spun.i cu frumosul n fii dur cu ea..intr.o relatie e nevoie de 2 persoane nu de una singurawinking!
Succes!

| teiubescsiastae a răspuns:

Salutt!
Şi mie mi s-a intamplat la felsad:*!
Am avut un prieten care a tinut la mine ff mult dar mie nu imi placea de el nu era genu meu.
Si mi-am facut curaj si i-am spus:*:*:*
Nu i-a picat prea bine dar totusi a inteles...
Asa ca eu cred ca ar trebui sa ii spui cat mai repede cu putinţa, pentru ca daca nu ii spui o sa tina si mai mult la tine.:* o sa inteleaga iti garantez... daca tine asa mult la tine o sa inteleaga ii spui si tu ca asa este cel mai bine si daca tine la tine sa faca asa pentru ca tie sa iti fie bine:*
Sper sa iti fi fost de folos raspunsu meu:*
Funddaa? te pup:*