| Pupsik22 a întrebat:

Salut la toti a venit o mama mea acasa nu a fost de 7 ani in urma acasa si mine iar pleaca inapoi eu stiu unde e biletul ca mine pleaca inapoi ce ziceti sa il rup sa nu plece

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

O să mă abţin să comentez la limba română şi o să încerc să-ţi spun părerea mea.
Chiar dacă mama ta nu a venit de atâta timp, trebuie să te gândeşti totuşi că ea pleacă şi munceşte pentru tine, ca să ai un trai mai bun. Plus, dacă rupi biletul nu faci nimic bun şi mama ta se poate înfuria. Poate trebuie să ajungă repede înapoi şi dacă nu o face îşi poate pierde slujba.
Încearcă să vorbeşti cu ea, spune-i că-i lipseşti şi roagă să stea măcar de Paşte alături de tine.

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De ce nu ii spui sa ramana pentru ca tu o vrei langa tine?
Ea nu te-a intrebat niciodata daca suferi cand e plecata timp de 7 ani?

| alho a răspuns:

Banii pe care ii face mama ta sint pt.toti dar cred ca si lipsa ei e importanta.de aceea e bine ca tu sa o convingi sa te ia cu ia.pt ca se poate.