| CristianCret a întrebat:

Salut prieteni!
Ma numesc Cristi si am 18 ani.
Am fost cu o fata de aproape 18 ani aproape 5 luni. In astea 5 luni ne-am certat foarte mult, dar o iubesc cum n-am iubit in viata mea.
De Craciun i-am spus parola mea la conturile de mess si facebook. Acolo a vazut conversatiile cu un prieten al meu foarte bun de acum 5 luni, cand abia o "cunoscusem" de o saptamana(vorbeam doar pe net). Oricum. ceva urat. Nu am injurat-o sau chestii din astea. dar oricum, destul de urat.

Cand a vazut mi-a zis ca de la mine nu se astepta la asa ceva si ne-am despartit... Pe loc i-am cerut iertare, iar pana acum 2 zile m-am milogit la propriu de ea sa ne impacam.
Azi nu i-am mai dat nici un mesaj, n-am mai contactato in nici un fel. Am impresia ca mi-a lasat un mic semn... dar nu sunt sigur. E foarte greu sa explic ce semn, asa ca o las balta.

O iubesc foarte tare... si as face orice sa fie din nou a mea.
Va rog mult sa ma ajutati!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| cuib a răspuns:

Daca s-a suparat asa tare pe tine dintr-o discutie purtata cu 5 luni inainte despre ea, cand spui tu inca nu era nimic intre voi, apoi ti-ai cerut iertare, te-ai milogit de ea s.a.m.d... am vesti proaste pentru tine, putin probabil sa te iubeasca si sa-i pese de tine. Nu-ti ramane decat sa treci peste, sa n-o mai contactezi si sa vorbesti cu alte fete. Daca simte ceva pentru tine o sa se intoarca ea la tine. Mult succes in a te "vindeca"

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Daca iubesti, esti in stare sa treci peste orice. Asa si in cazul ei... Iar pana la urma e vorba despre o discutie purtata acum jumatate de an, cand lucrurile nu stateau asa cum sunt acum. Eu zic sa nu mai incerci mare lucru, ea a inteles si stie ca o doresti inapoi. Ramane acum totul la alegerea ei. Daca zice nu, tot ce-ti ramane este sa mergi mai departe.

| Anca95 a răspuns:

Buna! Povestea ta imi aduce aminte de multe filme in care un baiat bogat vede o fata timida si pune pariu cu prietenii ca se va culca cu ea, in cele din urma indragostindu-se de ea, insa fata afla de pariu si se cam strica ploilelaughing, scuza-mi deviatia de la subiect.
Deci pentru a te ierta trebuie sa faci ceva care intr-adevar sa dovedeasca faptul ca o iubesti, dar ai grija sa nu devii penibil. Poti de exemplu da dai un anunt in ziar, centrat in mijlocul paginii inconjurat de o inimioara in care sa spui" Iarta-ma X, imi pare rau "etc. Dupa care ii pui ziarul pe pres la usa la pagina respectiva, suni si pleci si lasa si un trandafir.Cu siguranta te va ierta.Nu uita sa lamuresti situatia.Un an nou fericit si asteptam sa ne zici ce ai facut!happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Crezi prea mult in nimic trecator! Mai ai pana gasesti dragostea adevarata si n-o gasesti in mediul virtual, poate a vrut sa-si satisfaca doar curiozitatea de-a vedea cu cine a pierdut timpul atat!

| DiidiiDuuda a răspuns:

Hmmm! buna, sincer parerea mea este ca nu trebuia sa ii dai parola. in primul rand o relatie se bazeaza pe incredere in nici un caz pe parola de la messwinking... si daca este asa. inseamna ca astepta sa va despartiti. si nu ii pasa de tine. chiar daca tu o iubesti. Clar!

| xDiana a răspuns:

Din punctul de vedere al unei fete: daca te iubeste si ea..va impacati..si iti va arata asta foarte clar, daca nu te iubeste va fi impreuna cu altcineva. Daca nu o sa va impacati va trebui sa treci peste asta, sa intelegi ca iubire cu forta nu se poate si ca viata merge inainte.Cunosc persoane care se cearta din lucruri mai grave si se impaca, in comparatie cu ele.ce s-a intamplat la voi este ceva minor..si este clar. daca te iubeste.te iarta.Totusi nu este bine sa te milogesti prea mult de o fata. poate ca la unele li se pare foarte frumos si este o dovada ca chiar tii la ele..insa pe unele le faci sa isi puna prea multe intrebari sau pot sa rada cu prietenele..si asta nu prea iti pica bine mai ales cand iubesti acea persoana..nu spun sa nu vorbesti cu ea sa vezi ce se intampla.dar incearca sa nu ii dai senzatia ca esti mort dupa ea..asta este parerea mea. sper ca te-am ajutat.Multa bafta!