| Adusca a întrebat:

Sambata, e Sfantul Ion si cea mai buna prietena a mea, o cheama Ioana. Stiind ca de Craciun mi-a dat niste cadouri SUPER (ma cunoaste bine), eu am uitat de cadoul pentru ea de Craciun, si sambata e onomastica ei. Si vreau sa o surprind. Asa ca idei. Amuzante, originale, haioase, cu buget moderat! Va rog! IDEI! FUNZITA!

Răspuns Câştigător
| ioana_7699 a răspuns:

Ce coincidenta si pe mine ma cheama ioana si am o prietene pe nume adusca...raised eyebrows

| neverletmego a răspuns (pentru ioana_7699):

Deci tu esti ioana pentru care se pregateste cadoul?laughing

4 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Ceva ieftin si ce sa iti permiti? Pai daca vrei ceva sofisticat, pune un medalion sau cum sa ii zic laughing (ce sa pui la lant, gen o ciresicalaughing ).Il pui intr-o cutiuta cu petale de flori (ciudat dar merge) si poti parfurma putin. Daca vrei ceva mai amuzant, cana sau perina personalizata cu fetele voastre asa mai instrambate laughing,cum sa zic laughing.La pr. mea anul trecut i-am facut cadou o perina pe care i-am cusut(scris cu ata) pentru cap de bebe rolling on the floor,i-a si placut si sa amuzat la culmea, in plus inauntru perinii(era cu fermoar)i-am pus poze cu noi(album),ceva dulciuri,un tricou si o pereche de chiloti laughing, pe care am pus un tampon si i-am scris ziua in care i-a venitbatting eyelashes.(sa arat ca sunt o pr buna si n-am uitat). tu poti scrie altceva laughing,scuze,putin cam ciudat dar asa am facutlaughing.Ei bine, eu ti-am dat niste sfaturi dar crede-ma, simplul fapt ca esti langa ea, si ca ti la ea este de ajuns! Cu toate ca nici un cadou nu strica laughingkiss!

| Bishop a răspuns:

Cumperi un album foto pentru lipit poze, apoi scoti poze cu voi 2 impreuna la imprimanta si le lipesti in album, iar pe spatele fiecare pagini scrii ce ai simtit tu in acel moment, cand erai alaturi de ea, cand faceati poza respectiva sau orice altceva iti trece prin cap despre prietenia voastra. Fara citate de pe net. Trebuie sa fie din suflet.

| copiladolescent a răspuns:

Depinde : doresti sa ii cumperi cadoul sau sa faci ceva personalizat/sentimental? Amandoua?laughing La cadouri din magazine trebuie sa te orientezi pe ceea ce ii place ei. Bluzite, vestute, colanti, machiaj, oje, parfum, un accesoriu dragut, o gentuta, un medalion de argint, o carte despre ceva ce o pasioneaza (pana acum am daruit 2 carti de acest fel: cum sa te descurci in salbaticie, un fel de ghid al plantelor medicinale si alte chestii si una despre lucruri care poti sa le faci de mana, exceptional, sau o carte care sa o ajute in hobby-urile ei). Deasemenea daca prietenei tale ii place sa citeasca ii poti darui o carte frumoasa si sa ii scrii o dedicatie cu cat de mult inseamna pentru tine, poate intr-un fel amuzant. Cand vine vorba de cadouri personalizate am incercat sa scriu o carticica (care a iesit o revistalaughing ) cu aventurile prin care am trecut noi, a fost chiar ceva de care ne amintim cu drag si ne ajuta sa pastram micile dar delicioasele detalii. Deasemenea am facut o invelitoare de perna pe care am lipit un colaj cu poze cu noi (la un magazin specializat in lipirea pozelor pe materiale). Alta idee putin mai prosteasca dar e a noastra (so no surprise) a fost sa lipim pe o pereche de chiloti un mesaj, un fel de deviza a prietenei noastre sau poate fi un sfat, ceva amuzant, din suflet. Poti sa ii faci un filmulet in care multe persoane ii spun ce ii place la ea, daca are nevoie sa i se aminteasca cat de speciala este, sau doar ii spun "la multi ani". Sper ca te-am ajutat!