| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la prima mea relatie cu o fata. Si ea este tot la prima ei relatie. Am facut doua luni impreuna si dupa o cearta in care n-am dormit o noapte si ne-am certat prin mesaje am reusit sa trecem peste. Totusi simt ca ne-am racit si ca nu mai suntem chiar la fel. Ce sa fac sa reaprind implicarea, focul de la inceput? Help me, nu vreau sa o pierd!

3 răspunsuri:
| Alrawan a răspuns:

Vorbeşte-i frumos, spune-i cât de mult însemni pentru ea. trimite-i un mesaj dinăla lung în care să-i explici totul, să îi spui tot ce simţi. ( fetele, în mare parte, mor după chestia asta, e aşa adorabil când vezi că s-a chinuit atât şi chiar îşi dă interesu. ) încearcă să vorbeşti cu ea, să o întrebi ce s-a schimbat între voi, spune-i că nu are rost să pierdeţi ceva aşa frumos pentru o ceartă, toată lumea se ceartă. happy Şi eu cu prietenul meu ne certam, şi a fost o perioadă în care aproape zi de zi ne certam din aiureli. şi acum am ajuns la 6 luni împreună happy succes, sper să fie bine happy

| SkyPilot a răspuns:

Cere-i o intanlnire, ofera-i un trandafir rosu, spune-i ca iti pare foarte rau pentru tot ce s-a intamplat intre voi si fa-i o declaratie frumoasa asa cum nu i-ai facut niciodata pana acum. Explica-i cat de speciala o consideri si cat de mult o iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. eu as spune ca depinde mult ce v-ati spus atunci in mesajele alea. odata ce ranesti pe cineva cam greu sa se mai reaprinda ceva. daca a fost doar asa ca o joaca, cu cateva cuvinte frumoase, un iarta-ma se poate...depinde si cat de mult iti doresti