| Alexandru_Purtan_1988 a întrebat:

Salut, sunt nou pe TPU.,
Imi puteti spune cum sa imi convig parintii sa ma lase sa imi iau un IPod Touch 4th. Banii ii am stransi, sunt toti ai mei, dar ei spun mereu ca am deja un PC, un notebook si un laptop.
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Iulian03 a răspuns:

Buna! Pai zile ca daca te lasa sa iti iei un IPod Touch 4th zii ca te apuc de invatat, ii ajuti cu treburile lor, iti faci temele, te duci la scoala(cand incepe).

| Alexandru_Purtan_1988 explică (pentru Iulian03):

Poi faza e ca eu nu am nici o absenta, invat destul de bine (intre 7 si 10), doar ca nu ii prea ajut in casa.

| Iulian03 a răspuns (pentru Alexandru_Purtan_1988):

Pai ajuta-i.

9 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Le poti spune ca vrei ceva la care sa poti asculta muzica si pe strada si ca nu poti cara peste tot cu tine laptopul sau notebookul, fiind prea mari.

| grab a răspuns:

Intreaba-i asa: Ce pot face sa va conving? Eu stiu ca e necesar si pana la urma tot o sa mi-l iau pentru ca chestiile astea le stiu eu mai bine, nu voi, nu aveti nicio vina ca pe timpu vostru idealul tehnologic era o caseta intr-un HC!
Si vei obtine un IF.
Faci conditia si primesti OK-ul.
Greu?

| Alexandru_Purtan_1988 explică (pentru grab):

Destul de interesant, pacat ca ma acordat deja FUNDA...
Multumesc!

| grab a răspuns (pentru Alexandru_Purtan_1988):

Intotdeauna cand ceri ceva de la parinti subliniaza in cel putin 2 momente distincte cand - atentie - au dispozitia sa te asculte si sa te inteleaga, utilitatea educationala a acelui device.
Noi stim ca e posibil sa te uiti si la porno pe el, si ei sunt constienti, dar daca le arati cum poti face cu el o animatie de reactie chimica in flash, eu zic ca porno intra la si altele happy

Succes, lasa funda! Ma bucur ca te-a ajutat! happy

| greyhound a răspuns:

Mai bine ti-ai lua un mp4 normal, la o treime sau jumatate din pretul unui Ipod si poate n-o sa mai strambe din nas.

| Alexandru_Purtan_1988 explică (pentru greyhound):

IPod-ul l-am scos undeva la 300lei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai au dreptate?
Ce mai vrei?
Mai bine da la un sarac banii aceia sau cumparati haine.
Te pup!