| waynenick a întrebat:

Salut sunt un baiat de 13ani si am avut foarte multe prietene...si acum m-am indragostit de o colega de-a mea din clasa si imi place foarte mult de ea si as vrea sa fim impreuna...de 6luni tot incerc sa ii spun ca o plac si daca ar vrea sa fie cu mine dar mi-e rusine in privinta ei nu stiu e altfel cu ea va rog ajutati-ma.Multumesc

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai daca ai avut foarte multe prietene la 13 ani ar trebui sa ne inveti tu pe noi, mai flacau! Uite eu sunt mult mai mare ca tine si n-am avut decat cateva (sub 50 in orice caz ). Spune-ne si noua cum ai facut?

| darrio2007 a răspuns:

Esti bun mai flacaneata.La 13 ani ai avut f.multe prietene? Ea ce are? Nu-i tot fata? Procedeaza ca si cu celelalte.Sau pe asta chiar o iubesti, de este altfel cu ea?

| RainDrop a răspuns:

Cum maa?! Cu celalte nu ti-a fost, da cu ea ce are? E alta rasa sau ce?

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Ba ai uitat ca esti inca copil

| annie_9752 a răspuns:

Hopaa! E faimosul caz in care specificul"Don Juan"se indragosteste pentru prima data? Frumos...Acum,sa incerc sa te ajut.In primul rand, esti sigur ca cea de care te-ai indragostit isi doreste un prieten? De exemplu, mie mi se pare o varsta frageda pentru asta.Eu am 14 ani si inca nu am avut o relatie, nici nu imi doresc una. S-ar putea sa fie si cazul colegei tale. Daca nu, incearca sa fii atent cu ea, sa o tratezi frumos, dar sa nu fi prea insistent(fetelor nu le place asta; stiu din proprie experienta)si, daca se ia cineva de ea incearca sa ii iei apararea; mare atentie insa:fara violenta, adica nu sari din prima la bataie; i s-ar putea parea imatur din partea ta. Spui ca e altfel cu ea...interesant.Asta s-ar putea sa te ajute mult pentru ca inseamna ca esti sincer si, de obicei, cu sinceritatea reusesti sa obtii ce iti doresti. E o fata romantica? II plac lucrurile finute? Atunci, fii romantic in preajma ei. Daca nu, evita sentimentalismele! Daca ea te place, dar considera ca e prea devreme, nu fi staruitor si nerabdator! Respecta-i decizia si asteapta! Va aprecia asta foarte mult(mai ales peste cativa ani).

Sper ca ti-am fost de ajutor! O zi buna!

| Incubus a răspuns:

Ai avut muuuuuulte prietene, la 13 ani cate?(una pe zi sau cum, profesionistule)si binenteles acu esti indragostit lulea(de 6 LUNI nu misti nimic in front)si nu sti ce sa faci iti spun eu pune un prieten sa ii povesteasca de tine la o cafea poate si ramane cu ea.