| waynenick a întrebat:

Salut sunt un baiat de 13ani si am avut foarte multe prietene dar acum imi place de o fata de la mine din clasa si incerc sa ii spun de vreo 6luni ca imi place de ea si as vrea sa fim impreuna dar la ea e altfel sunt cam timid in privinta ei si as vrea foarte mult sa fiu cu ea puteti sa ma ajutati va rog.Multumesc!

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Spui ca ai avut foarte multe prietene deci ai experienta in a face curte fetelor! Daca vrei sa fii prieten cu ea, de ce sa-ti fie rusine si sa ascunzi relatia? Nu te inteleg! Iti este frica sa nu te refuze? Incearca intai sa te apropii mai mult de ea la scoala si sa ii faci mici servicii, vezi ce atitudine are fata de tine, daca ai avea sanse. Poti sa te imprietenesti si cu fratele ei pentru a fi sigur ca nu va interveni intre voi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt de acord cu Alynuch, daca reusesti sa faci rost de id ei de mess in rest e simplu, te vei descurca mult mai usor.

| alynuch a răspuns:

Daca nu ai id ei de mess, fa rost si vb cu ea... e mult mai usor decat sa ii spui fata in fatawinkingIar dupa ce vorbiti si va cunoasteti mai bine, o sa iti fie mai usor sa te intalnesti cu ea.BAFTA

| waynenick explică:

Poi am id eu de mass si vb foarte mult cu ea pe mass vorbesc zilnic dar nu-s mi-e rusine sa ii spun ca ea are un frate si ma cam dispera ca asa dupa poate ala spune la toata scoala ca imi place de ea si normal ca o sa ma intrebe toti si mi se face rusine