| djcip01 a întrebat:

Sunt zodia leu si nu stiu cum sa fac sa scap de orgoliu...prietena mea e gemeni si ea e la fel de orgolioasa ca mine...m-ati putea ajuta sa numai fiu asa orgolios?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie in care amandoi iubesc nu are ce cauta orgoliul.Singura solutie e sa discutati despre problemele voastre, sa comunicati mai mult si atunci va disparea orgoliul mai ales cel prostesc.In loc sa va iubiti frumos pierdeti timp pentru a sta singuri si suparati din orgoliul.
Succes!

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,orgoliul strica inimi, frange suflete si alunga dragostea...
Sfatul meu e simplu in aparenta, dar greu de realizat.
Cand simti si vezi ca te umpli de orgoliu, adu-ti aminte cat de generos poti sa fii.
Ofera dragoste.Generos,neincetat,nemasurat!
Si-i vei invinge orgoliul.Si pe-al tau.
Vrei sa faci asta.
Poti?

| CrazyTeenager a răspuns:

De ce sa iti reprimi aceste sentimente? Da-le frau liber, asa suntem toti din zodia leu, mai orgoliosi, ne laudam mai des, dar ne pretuim la adevarata noastra valoare. Asta este, nu poti fi altcineva happy, evident nimic exagerat nu e bun, uneori mai sari calul, dar nu cred ca in mod normal orgoliul reprezinta o problema pentru tine.

| Laura a răspuns:

Problema e că ești idiot.

| TheStory a răspuns:

Si eu sunt leu, numai crede in prostiile astea cu astrele.

| blueheart a răspuns:

Traieste-ti povestea de iubire frumos.Lasa orgoliul la usa inimii.Nu are ce cauta intr-o relatie. Daca va iubiti cu adevarat nu are ce cauta orgoliul aici.Prea multe ganduri strica o relatie. Iubirea e facuta sa o simti, sa o traiesti langa o persoana minunata, care sa te iubeasca, sa te respecte si sa pretuiasca fiecare moment special pe care il daruiesti.
Cand pui gandurile mai presus de iubire si mai ales orgoliu aceasta nu mai este iubire.
Iubiti-va frumos atat timp cat aveti aceasta relartie.Nu lasati pe nimeni si nimic sa intre in ea.Sa fiti doar voi si lumea voastra.
Succes! happy

| Deliα a răspuns:

In primul rand nu esti orgolioasa ca asa e zodia ta esti orgolioasa ca asa esti tu. Zodiile sunt niste porcari in care cei destepti fac bani prin asta. Zodia nu conteaza.

| JustMe6378962 a răspuns:

Dar nu inteleg ce treaba are asta cu zodiile...

| Conner a răspuns:

Cum te-ai nascut asa mori nu prea poti schimba ce iti este scris sa faci... dar merita sa incerci happy

| cosmina92 a răspuns:

Noi nu te putem ajuta in acest caz.
Dar tu poti happy. Sti cum?
Iti impui tu :d.

| MishalufLv a răspuns:

Nu cred ca te pot ajuta sa nu mai fii orgolioasa, asta o poti face doar tu, incearca sa mai lasi de la tine, daca e prietena ta cea mai buna nu trebuie sa va certati, si eu sunt orgolioasa, dar uneori las de la mine pentru ca stiu ca nu castig nimic, din potriva pierd.

| djcip01 explică (pentru MishalufLv):

Nu e vorba de prietena mea e vorba de iubita mea! dar multumuesc oricum!

| MishalufLv a răspuns:

Tu fiind baiat incearca sa mai lasi de la tine. sau sa vorbiti, sa stabiliti ce nu va place si ce vreti sa schimbati, adica tie nu iti place ceva, sa-i zici, si ea o sa incerca sa schimbe acel lucru, asa si ea... cred ca intelegi ce vreau sa-ti zic :d

| Dia230 a răspuns:

Trebuie sa lasi dupa altii sa nu te dai mereu cel mai bun

| dracusorvoinic a răspuns:

Si eu sunt leu si sunt la fel de orgolioasa..singurul sfat pe care til pot da este sa lasati amandoi din orgoliu ca va fi mai bine.big grin