| UserName250000 a întrebat:

am aflat ca unchiul meu a facut toata viata numai rele. In ultimii ani din 2015 pana in prezent a inceput sa injure oamenii de pe strada si chiar familia din care fac parte. Am un catel, bichon frise corcitura cu pechinez, 2 ani si jumate care il latra de mama focului pentru ca nu il suporta. Nu-i vina catelului. Unchiul meu il ameninta asa: "Te bat pana mori", "Iti dau foc la blana", "Iti tai capul" si alte lucruri de acest gen. Unchiul meu ameninta si oamenii foarte grav, de exemplu: "Mori odata!", "Iti dau foc la casa", "Casa ta are mereu fantome". Va rog ce sa fac? Are 67 de ani si cateodata ma injura si pe mine cu "Fmm de copil gay" si alte lucruri de genul. Cum sa-l fac sa termine ca familia i-a spus aceleasi lucruri de vreo 1.234 de ori si tot la fel face unchiul meu. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa simptomele descrise de tine, unchiul tau pare ca are probleme psihice.
Nu trebuie bagat in seama! "Cainele care latra nu musca". Nici cei care au problema ca unchiul tau, doar gura le e mare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E bolnav la cap nu ai ce sa i faci tu, trebuie dus la psihiatru sa il puna pe tratament, dar asta demult trebuia facut nu acum.

| Freya1 a răspuns:

Nu il lua in seama daca numai atata il duce capul lasa-l asa cum e

| xerxes1 a răspuns:

Si daca are dreptate?

| Denila123 a răspuns:

N-avem nici o soluție

Răspuns utilizator avertizat
| buburuzaDLP a răspuns:

Este batran si si a pierdut firea rationamentului...trebuie sa l duci la o clinica pentru oameni cu prbl pentru a nu faca vre o crima cine stie ce...app, sa ti traiasca catelusul

| Weh_Awimba_1986 a răspuns:

Suni la 112 si-l internezi la nebuni