| hrbdnemedlelkdmee a întrebat:

Salut TPU, am o întrebare legat de un test de sarcina.
Iubita mea a făcut un test de sarcina însă nu s-a ridicat până sus linia de la C iar la T apărând linia așa transparenta(menționez că a fost umeda zona in care arata rezultatul)
am mai făcut încă o dată un test imediat și a apărut la fel...
Ce ar putea însemna?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si va arata eronat, fiindca-i imposibil ca hormonul gravidiei, sa apara mai repede in urina si sa fie detectat la testul facut inainte de 21 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul este nevinovat!