| NormalGuy3000 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare legata de o poveste ce am auzit-o in trecut nu stiu daca e adevarata s-au nu:
Un baiat discuta cu o fata pe o retea de socializare si au decis sa iasa in oras la o intalnire ceva de genul, fata a spus ca vrea relatie sau poate vrea sa se si culce cu baiatul respectiv ceva de genul insa nu i-a mentionat ca este deja cu cineva intr-o relatie cu un individ foarte gelos si periculos.
Dupa mai multe intalniri individul o banuia si in cele din urma i-a prins pe undeva intr-o locatie anume si la batut pe acel baiat aproape de moarte fiind apoi internat de urgenta in spital. Baiatul nu stia ca fata are pe cineva si nici nu a apucat sa spuna fiind luat la bataie imediat.
Credeti ca fata este responsabila intr-o oarecare masura de ce a patit acel baiat? si este vina ei ca nu a mentionat ca este deja intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

Băiatul care l-a bătut pe ăla e de vină.
Fata nu are nici o treabă cu el că s-a întâlnit cu altul.
Ăla chiar dacă îi vedea pe amândoi trebuia să plece și să îi lase în pace.
Fata a vrut să se întâlnească cu altul.

14 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ambii sunt vinovati.Cand ai creier iti tii sub control instinctul de om al carvernei, iar cand ai principii morale nu umbli cu alti tipi desi ai deja o relatie.

| NormalGuy3000 explică (pentru dullcat):

De acord probabil daca nu mai ținea la el trebuia să îl lase și să umble cu celălalt băiat de care îi plăcea daca nu îl mai iubea pe el

| Freya1 a răspuns:

Dacă el nu a știut și nici bănuit cumva da, ea e mai de condamnat.

| Hyperion7 a răspuns:

Absolut!
Pentru că dacă fata i-ar fi zis, macar ăla își lua bătaie riscandu-se, acum, pentru câteva plimbări prin parc,mortu-n casa l-o băgat sad
Insist pe faptul că fata este vinovată, fiindcă știind că are o lepra acasă trebuia să-i fi spus băiatului cu care se plimba sau ce făcea ea și poate era evitat acest conflict.

| NormalGuy3000 explică (pentru Hyperion7):

Da ai dreptate, un prieten mi-a spus speța asta când am început să vorbim de relații și l-am întrebat dacă consideră că e ok sa te bagi peste relația altora, el mi-a spus povestea asta si a spus că poate nici nu știi dacă e cu cineva persoana care o iubești și ma pus pe gânduri, vruiam sa cer părerea altora legat de chestia asta

| Hyperion7 a răspuns (pentru NormalGuy3000):

Înțeleg.
Deci da, mare grija!

| anonim3248 a răspuns:

Nu are nici o vină fata.

| NormalGuy3000 explică (pentru anonim3248):

Poti sa si explici raspunsul te rog

| NormalGuy3000 explică (pentru anonim3248):

Am înțeles ce ai vrut sa spui vruiam un răspuns mai argumentat îmi cer scuze mulțumesc de răspuns

| anonim3248 a răspuns (pentru NormalGuy3000):

Băiatul care l-a bătut pe ăla e de vină.
Fata nu are nici o treabă cu el că s-a întâlnit cu altul.
Ăla chiar dacă îi vedea pe amândoi trebuia să plece și să îi lase în pace.
Fata a vrut să se întâlnească cu altul.

| Sistemulxxl a răspuns:

Tu esti ala batut bine? Vrei bani de la fata?

| NormalGuy3000 explică (pentru Sistemulxxl):

Nu, nu sunt eu implicat Am specificat că e o poveste din trecut care am auzit-o nu mi s-a întâmplat mie

| tunoi88 a răspuns:

Cea mai mare prostie sa rectionezi asa si sa te bati pentru o femeie.
Indiferent daca fata a spus sau nu, un barbat cu ceva in cap, nu reactioneaza asa. Nu merita deranjul.

| NormalGuy3000 explică (pentru tunoi88):

Da este o prostie, probabil că e la pușcărie omul nu știu exact nu mi-a spus prietenul toate detaliile dar gelozia extremă duce la multă violenta mai ales pentru cei care se enervează repede

| Strutzy a răspuns:

Tu il cunosti pe baiat? Esti tu?