| stanboss98 a întrebat:

Am o iubita...mai de culoare pe care o iubesc. Problema este ca parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra, mentionez ca vreau sa ma insor cu ea.un sfat va rog frumos

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti singurul in masura sa hotarasti ce este mai bine. Pana la urma tu vei trai cu ea, nu o vor face nici parintii si nici noi.
Daca va iubiti, va potriviti si aveti varsta legala (cel putin 18 ani) pentru casatorie atunci faci ce crezi ca-i mai bine.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot tu faci ce vrei cand vei avea un salariu si casa ta.

| Mayar a răspuns:

Daca vrei sa te casatoresti cu ea, sigur ai peste 18 ani, deci nu mai esti 'proprietatea parintilor tai'. Le spui : "Daca eu ma casatoresc cu ea si fac o greseala, stiu ca e greseala mea, daca vaascult pe voi si nu ma casatoresc cu ea, nu va voi ierta niciodata. Sunteti pregatiti sa suportati asta?"

| Andrada0025 a răspuns:

Nu stii ce aduce viitorul. Traieste clipa.

| Reea6 a răspuns:

Cati ani ai?