| Thorsen a întrebat:

Am o mică problemă...
Dacă iubita mea este minoră și a rămas însărcinată și amândoi suntem de acord să păstrăm copilul, relația noastră are 8 luni, dar părinții nostri nu sunt de acord cu relația noastră aș putea face închisoare?
Eu am 18 ani iar ea are 14 ani...

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice relatie sexuala a unui adult cu un minor sub 15 ani se pedepseste cu inchisoarea indiferent de ceea ce spune minorul. Bafta

| mihai69 a răspuns:

E caz penal.

| Freya1 a răspuns:

Daca pica de acord parintii sa il faca si sa il cresteti impreuna si nu depun plangere nu patesti nimic.
Dar daca depun parintii plangere poti sa faci da.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tu esti major iar parintii ei depun plangere la politie da poti face puscarie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Spuneţi părinţilor de sarcina ca să facă fata urgent avort. Un copil nu are ce să caute în viaţa voastră acum. Dacă îl faceţi, în 3-4 ani vă despărţiţi şi bineînţeles că al vostru copil va fi cel care va suferii cel mai mult. Dacă vreţi să demonstraţi că aveti o relaţie frumoasă şi vă iubiţi, terminati-va şcoala, obţineţi job-uri bune, călătoriţi, cunoaşteti oameni noi, trăiţi-va viaţa! Şi interesează-te mai bine cam ce costuri implică creşterea unui copil. Ca să nu mai zic că nu aveţi ce educaţie să îi oferiţi, că e clar că nici voi nu aţi avut parte de una mai bună...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parintii depun plangere, da, poti face inchisoare!
Mi e mila de acel copil, ea minora, tu ai 18 ani, ce o sa-i oferiti si cum o sa l cresteti? te-ai gandit cata responsabilutate implica un copil? crezi ca e un animal sa l cresti usor? Vai de capul vostru, asa va trebuie ca aveti numai prostii in cap, in loc sa va terminati scoala v ati pus pe facut sex si copii!

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

E caz penal, frate. Incearca sa discuti cu parintii fetei. Si data viitoare incearca sa fii mai responsabil.

| Alfred0703 a răspuns:

Problema ta este putin mai mare, de fapt, mult mai mare. Puscarie, bafta "***".

Răspuns utilizator avertizat
| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Imi pare rau de viata acestul copil. la varsta vostra trebuia sa va distrati, sa copilariti, sa invatati. lasa ca putin puscarie nu strica, te vor face fetita lor acolohappy

| Danielachan a răspuns:

Da, poti sa faci inchisoare. Nu cred ca intelegeti ce inseamna un copil!

| Thorsen explică (pentru Danielachan):

Dar și ea este de acord să il creștem...
Si chiar aș putea avea grija și să cresc un copil dar îmi este frică pentru că părinții ei dacă află pot face plângere și noi chiar vrem să păstrăm copilul...

| Danielachan a răspuns (pentru Thorsen):

La 18 ani ai puterea fianciara de a creste si educa un copil? Ma indoiesc! esti adolescent, iar fata e in clasele gimnaziale!

| Stonehard a răspuns:

E foarte bine ca doriti sa va asumati acest lucru. Din cate stiu eu, trebuie parintii sa isi dea acceptul pentru ca voi sa va casatoriti.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Puteți apela la pastila de a doua zi, dacă nu a trecut mai mult de aproximativ 12 ore de la actul sexual