| DelyIoana a întrebat:

am si eu o problema. e o poveste lunga dar o sa incep de la inceputhappy sunt din judetul mures si am intrat la liceul de arte din cluj-napoca.deocamdata nu am avut nici o relatie cu vreun baiatsad la inceput m-am inteles foarte bine cu colegii mei. la inceput mi-a placut de un coleg de clasa si ca sa vad daca si el ma place, am rugat un alt coleg sa ma ajute si sa ne prefacem ca suntem impreuna ca sa ii facem in ciudahee hee dupa un timp mi-am dat seama ca baiatul de care imi placea e enervant si am renuntat, dar, intre timp, baiatul care m-a ajutat mi-a cerut numarul de telefon si incet incet am devenit buni prieteni. intr-o seara cand vorbeam cu el prin mesaje mi-am dat seama ca imi cam place de elstraight face i-am trimis imediat intr-un mesaj si dupa ce am tot vorbit, mi-a zis ca sunt draguta. dupa vreo 2 zile mi-a zis ca si lui ii place de mine si le spunea asta la toti care il intrebau. ne intelegeam foarte bine, vorbeam des la telefon si prin mesaje, la scoala stateam tot in aceeasi banca la aproape toate orele, ma conducea pana acasasi cand ne desparteam de imbratisam si ne pupam pe obrazhappy si am iesit odata cu el si mi-a facut cinste cu un suchappyhappy. ne era bine! apoi intr-o seara l-am intrebat dc nu putem fi impreuna, s-a gandit putin si mi-a raspuns: "imi esti foarte draga si nu vreau sa te pierd cum am patit cu fostele mele prietene." dupa multe discutii pe aceasta tema s-a hotarat sa ma duca intr-o vineri intr-un loc secret si sa ma intrebe daca vreau sa fim impreunahappyemotionata am zis DA! l-am sarutat si asa de fericita nu am fost niciodata in viata. pe cand am ajuns acasa am inceput sa ma simt rau si sa ma gandesc doar la el. am crezut ca din cauza lui ma simteam asa si (de proasta ce am fost) i-am trimis mesaj ca vreau sa ramanem doar prieteni. a zis ca nu se supara. insa luni dimineata, la scoala, nici nu m-a bagat in seama si nici macar nu se uita la mine. am ajuns acasa si l-am sunat sa il intreb ce are. a zis ca eu il folosesc doar ca sa am companie, sa nu ma plictisesc. am inceput sa plang la telefon si sa-mi para rau ca l-am parasit, mai ales pentru ca vineri imi era pur si simplu rau si nu era din cauza lui. i-am explicat ca fara el imi e si mai rau si, cred ca, i s-a facut mila de mine cum plangeam la telefon si a zis ca ma iarta si ca vrea sa fim impreuna "iar". cred ca acea zi, care a inceput foarte naspa, s-a incheiat foarte frumoshappyhappy acea zi era 21 noiembrie 2011 iar peste 2 zile era ziua meabig grin miercuri cand am venit la scoala mi-a zis la multi ani si m-a pupat:X:X:X relatia noastra a mers foarte bine timp de vreo 3 saptamani, in fiecare zi vorbeam la telefon, ne faceam dedicatii si se simtea pe vocea lui ca ma iubeste mult:X singurul lucru deranjant era ca colegii nu prea erau de acord cu relatia noastra si isi cam bateau joc de noi, mie mi-au furat telefonul odata si mi-au citit toate mesajele. dupa vreo 3 saptamani, intr-o duminica seara, incepem ca de obicei sa vb la telefon. va zic si ce mi-a zis: "auzi, vreau sa iti zic ceva ca sa vad ce reactie ai, sunt un obsedat. ca ceilalti baieti. dar nu dupa toate fetele ci doar dupa tinehappy" aici nu mai stiu ce am raspuns, ciudat fiind faptul ca imi amintesc exact cum mi-a zis, apoi m-a intrebat daca marti pot ramane dupa ore pentru ":*" (dragut este ca nu zice "sa ne sarutam, mozolim" sau altcevalaughing zice doar ":*") eu i-am raspuns ca nu stiu sigur daca pot pentru ca s-ar putea sa plec undeva cu matusa si nu pot. apoi m-a intrebat daca pot sa raman luni si i-am raspuns acelasi lucru pentru ca nu stiam daca plec luni sau marti. la chestia asta s-a suparat foarte tare si a inceput sa-mi spuna ca sa-mi gasesc pe altcineva, ca cu el nu-mi merge ca nu ne potrivim si chestii din astea. eu am zis ca nu vreau, ca il vreau doar pe el si ca oricum luni sau marti tot o sa raman. am mai lungito vreo 2 zile timp in care a inceput sa zica ca nu-i mai place de mine si ca vrea sa ne despartim. marti seara vorbeam cu el la telefon si tot ma intreba ce-mi place si zicea ca lui ii place si tot felul de chestii scarboase despre el:-&. pana la urma am renuntat si am inchis telefonul. am plans toata noaptea si nu am putut dormi. ziua urmatoare am vb cu colegele si ele mi-au zis ca stiau de luni ca vroia sa faca asta. am incercat sa-l conving cum l-am convins si data trecuta dar mi-a zis ca mi-am irosit timpul degeabacrying(((in vacanta de iarna nu am vb de loc, i-am trimis mesaje de craciun si de anul nou dar nu mi-a raspuns la niciuna, am incercat sa-l uit, sa ma gandesc ca el nu ma merita si ca o sa gasesc intr-o zi un baiat care sa ma iubeasca cu adevarat, am si zis la colege pe mess ca nu-mi mai place de el deloc. dar acum ca a inceput scoala. au trecut 2 zile si l-am tot urmarit: pe mine nu ma mai baga in seama, se mai uita cateodata la mine dar nu imi zice nimic. se intelege foarte bine cu ceilalti colegi, cu fetele face ce mi-a facut si mie chiar inainte sa-mi placa de el adica sta cu ele in aceeasi banca le spune glume si vb mult cu ele, chiar si cu cele cu care nu prea vorbea inainte. ultima ora azi a fost de la 2 la 3 nu mai era nici o clasa in scoala doar noi. inainte de ora, in pauza am ramas in fata clasei in care am facut inainte eu, el si inca 4 fete, prietene foarte bune (cu mine). am inceput sa spunem glume, sa radem eu radeam la glumele lui dar cand vorbeam eu se uita putin la mine apoi se uita in jos si tacea. degeaba imi spun ca nu imi mai place de el pentru ca nu e adevarat. inca il iubesc foarte mult si tot vreau sa il "recuceresc" de exemplu pot spune acum ca nu il iubesc dar maine cand il vad cat se chinuie sa nu ma bage in seama, cat de mult incearca sa ma ignore ca si cum nu ne cunoastem, poate chiar si mai rau pentru ca el vb cu toata lumea. doar cu mine nucrying( inca il iubesc -ma poate ajuta cineva cu ceva? va rooooog. dau funda la cel/cea care ma ajutahappy bye:* si multumesc mult:*:* (si scuze pentru o poveste atat de lunga dar daca vreti sa stiti inca nu e totlaughing sorry din noupuppy dog eyes )

16 răspunsuri:
| lilly12345678 a răspuns:

Am trecut si eu prin ce ai trecut tu faza e ca...baietii sunt cam nehotarati si incearca sa fii cu un baiat asa la vrajeala casa il faci gelos pentru ca din ce ai spus tu mai sus sigur mai tine la tine, pune o prietena sa vorbeasca cu el si sa il intrebe ce simte de fapt sicer are o problema cu chestia aceia cu matusa deoarece trebuia sa te creada o relatie trebuie sa fie deschisa si in al doilea rand prinde ocazia in care il gasesti singur undeva si cerei 5 min sa vb si atunci spui verde in fata ttot ce simti...succes:*

| DelyIoana explică (pentru lilly12345678):

Degeaba incerc sa-l fraieresc cu un baiat, el e altfel.si cand inca eram impreuna ma mai tot intreba daca inca imi mai place de baiatul care.mi placea inaintea lui si eu ziceam nu. deci el e genul de baiat pe care nu il intereseaza de fosta, doar de actualastraight face suntem colegi de clasa, nu putem continua asa 3 ani si unsemestru pana terminam liceullaughing oricum stiu ca la intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului o sa radem pe chestia asta, de ex in clasa a 3-a era unul care tot isi batea joc de noi fetele dar mai ales de mine, era teroarea scolii, acum e in Spania, canta, are o cariera frumoasahappy si ne intelegem binewinking mai departe.am pus oprietena sa vb cu el si tot incerca sa schimbe subiectul. vorbea cu el in privat pe facebook si eu eram acolo.si tot degeabastraight face si chestia cu sa-l trag deoparte si sa vb cu el am incercat-o.de fapt l-am chemat de vreo 6 ori afara sa vbsi sa-i explic tot dar isi tot gaseste scuzesad daca ar vrea sa vb as mai avea o sansa. oricum mersi de ajutor, pupici:*

| lilly12345678 a răspuns (pentru DelyIoana):

Daca nu vrea sa vorbeasca c tine e clar...inca mai tine la tine daca venea sa vorbeasca putea sa spuna canu mai tine la tine. crede-ma ca si eu am trecut prin asta si sincer inca mai tine la tine...succes vezi cum te descurci happy

| Marin23 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa iti cauti unu mai bun care chiar te va iubi.
El e genul de baiat daca nu a obtinut tot intr-o perioada de timp propusa de prietenii lui sau chiar de el insusi gen: in seara asta o sarut pe prietena mea si tu nu vrei chestia asta se schimba automat invers aruncandu-ti vorbe goale ca nu te mai iubeste, ca vrea pe altcineva etc.
Ti-a prins caracterul tau de fata buna si incearca sa vada pana unde poate sa ajunga cu ce isi propune sa faca.
Bafta in continuare si sper sa nu mai dai de "idioti" dinastia (e parerea mea, acum faci ce vreiwinking )

| lebek01 a răspuns:

Sincer e sufocant sa vb la telefon non-stop, te plictisesti.eu cred ca tine la tine de e asa indiferent.el simte ca tu il iubesti si nu ii pasa pentru ca crede ca te poate avea oricand si incearca sa se dea la alte fete,alexandra are dreptate,fi indiferenta. cand o sa mai stati dupa ore cu colegii sau stiu eu,incearca sa nu razi la glumele lui, nu da importanta mare cand vorbeste, o sa se simta aiurea 100% o sa iti dea el un semn, succes

| mattdemon a răspuns:

WOW cata romanul (oricum am citit tot ). Incearca sa faci pe inabordabila (adica tot tu ii trimiti mesaje de Craciun si de revelion?!), el pare cam suparacios. Deci, inapoi la subiect, ar trebui sa il intrebi daca el chiar doreste sa mai fie cu tine ( probabil va incerca sa inchee discutia cu un NU pur si simplu) daca da va inpacati (si incerci sa spui "poate" in loc de "nu cred")
daca nu sa fii de acord cu el si sa ii spui "daca asta doresti,"(nu fi insistenta, daca vei fi el si altii vaor crede ca esti disparata dupa el, daca nu mai vrea sa fie cu tine nu e sfarsitul lumii)
Cam atatea idei am deci, Succes!

| TheAdytzu a răspuns:

Deci eu am patit EXACT la fel in aceeasi perioada big grin fata pe care inca o iubesc mi-a zis acelasi lucru dupa 3 saptamana de stat impreuna : '' nu imi mai place de tine '' eu nu inteleg cum asa ceva e posibil acum 3 saptamana ti-a placut si dupa aia nu. ce se putea schimba :S in privinta ta si a mea nu prea mai avem ce face S-A TERMINAT daca el sau ea si-a propus in minte ca nu vrea sa te mai placa asa o sa faca iti propun sa-ti gasesti pe altcineva atat sad

| BuBuLiNNa00 a răspuns:

Pai...Daca ai stat cu el trebuie sa-i stii punctul sensibi.Incearca sa ajungi la punctul lui sensibil si intr-o zi spune lucrurile pe fata dar intr-un mod ca sa il emotioneze.Noi fetele trebuie sa fim tari si curajoase.Trebuie sa ne pese de noi dupa-aceea de altii.Asa ca,daca il placi cu adevarat,fii tare,curajoasa,si nu iti fie frica de consecinte,pana la urma poate e primul dar nu ultimul,asta e clar,e pur si simplu o aventura,asa ca,eu iti zic cum sa ii zici:**cum lo chema, vreau sa vorbim.:pana acum ai incercat sa nu ma bagi in seama, dar cat crezi ca vei mai putea face asta! stiu ca tu ma iubesti si stii ca eu te iubesc...asa ca daca ai cev acum sa imi spui sau daca ai ceva de reprosat acum e momentul sa zicem lucrurilor pe nume** apoi vor veni cuvintele de la sine! ma bucur ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?:X:*

| BuBuLiNNa00 a răspuns:

Pai...Daca ai stat cu el trebuie sa-i stii punctul sensibi.Incearca sa ajungi la punctul lui sensibil si intr-o zi spune lucrurile pe fata dar intr-un mod ca sa il emotioneze.Noi fetele trebuie sa fim tari si curajoase.Trebuie sa ne pese de noi dupa-aceea de altii.Asa ca,daca il placi cu adevarat,fii tare,curajoasa,si nu iti fie frica de consecinte,pana la urma poate e primul dar nu ultimul,asta e clar,e pur si simplu o aventura,asa ca,eu iti zic cum sa ii zici:**cum lo chema, vreau sa vorbim.:pana acum ai incercat sa nu ma bagi in seama, dar cat crezi ca vei mai putea face asta! stiu ca tu ma iubesti si stii ca eu te iubesc...asa ca daca ai ceva acum sa imi spui sau daca ai ceva de reprosat acum e momentul sa zicem lucrurilor pe nume** apoi vor veni cuvintele de la sine! ma bucur ca ti-am fost de ajutor pupicii si tin pumnii:X. FUNDA?:X:*

| AlexaAlexandra1000 a răspuns:

Pai vrei sa il recuceresti... Siiimplu... Putina indiferenta si timiditate,,, Adica sa nu te arati disperata dupa el (o sa fie greu. am incercat) O sa isi dea seama ca inca tine la tine si asta ehappy totul e roz din nouhappy Succes! tin pumnii:* Pupici.

| DelyIoana explică (pentru AlexaAlexandra1000):

Nu prea ii mai arat ca sunt disperata dupa elbig grin o sa incerc chiar de maine sa nu mai rad la glumele lui si sa fac exact ce face si elhappy multumesc pentru ajutor pupici dulci:*:*

| ș53fan a răspuns (pentru AlexaAlexandra1000):

Dar dacă eu nu am fost cu ea...ar merge și în cazul meu să fac faza cu indiferența? Adică eu fac asta acum, cu toate că mor după ea Crezi că ar putea să funcționeze în cazul meu atâta timp cât mi-a zis că sunt un coleg, și cu toate că înainte de mult a dat semne că mă place însă din cauza colegilor...nu mai este că înainte! sad

| DelyIoana explică:

As vrea sa va dau la toti fundasad toti aveti dreptate:* multumescwinking dar la cine dau funda?laughinglaughing

| mana_9899 a răspuns:

Am mai intilnit asa fel de istorii da e greu sa te parasesti de persoana care o iubesti iata eu tot cam ca tine sunt in aceea situatie ...si eu am facut acest lucru cind se uita ea la mine aplec capul in jos sau ca nu o vad dar la mine e un pic mai altfel ea se intilneste cu altul din clasa ...stii mindria asta face mult ca sa va aflati in asa situatie.te-as sfatui sa il eai intr-o parte sau cum acolo sa fiti doar voi doi si sa stati de vb deschis.zii ca ai nevoie de el ceva de genu acesta. stiii eata ea tot imi dadea semne inainte de a se intilni dar nustiam ce se intimpla cu mine ca nu puteam fi cel care am mai fost ii aratam ca sunt indiferent dar in suflet aveam o atractie nebuna. daca si daca nimic nu mai are el atunci fii mai indiferenta incearca sa iti gasesti pe cineva ca sal poti uita chiar poate ca nu iti place de el principalu sa-ti fie bine cu el.

| Flavian22 a răspuns:

Dap nu te lasa asa duasa de val incearca sal domenestismug

| Anke7793 a răspuns:

Vreau să-i mulțumesc domnului Bubuza că mi-a adus înapoi fostul meu iubit, iubitul meu și că am iubit pe atât de mult, relația noastră a fost cu adevărat uimitoare și am învățat că nu vom putea niciodată să o facem fără unul pe celălalt, deși l-am iubit atât de mult încât niciodată nu am știut el a fost obosit de relația și el a fost interesat de cel mai bun prieten al meu. Sa despărțit de mine și am fost devastat, mi-am plâns ochii înainte de a merge la culcare în fiecare noapte, viața și visele mele au fost zdruncinate, am fost frustrat până când am intrat în contact cu un vechi prieten al meu care ma introdus apoi la domnul Bubuza vrăjitorul magic Magic. Lordul Bubuza mi-a dat instrucțiuni cu privire la ce să fac și am aderat strict la ea și mi-a spus că prietenul meu se va întoarce la mine cerșind în 12-16 ore, după ce a făcut tot ce mi-a cerut să fac, iubitul meu a venit la mine cerșind și plângând pe genunchi. Toate datorită domnului Bubuza pentru lucrările sale minunate. Dacă aveți o problemă de genul asta sau cel mai rău decât acest lucru contactați domnul Bubuza pentru o soluție permanentă și nu veți regreta niciodată întâlnirea cu el. Contactați Domnul Bubuza Via e-mail: lordbubuzamiraclework@hotmail.com sau prin WhatsApp: +1 505 569 0396!