| SecretulAscunsTM a întrebat:

Am si eu o problema mai complicata pentru mine.
Am o sora mai mare vitrega care este geloasa pe mine pentru ca tatal ei este si tatal meu, eu am vazut-o doar o data in viata.

Ce ar trebui sa fac sa fac sa ma accepte?
Eu o iubesc, Tot timpul, toata viata mea vream o sora mai mare si uite ca acum am ocazia. Sunt
mai mic stiu, dar asta nu conteaza.

Acum o saptamana am contactat-o pe Facebook, i-am vorbit ca un om normal, ca un frate adevarat. I-am dat si cerere mersi doamne ca macar a acceptat-o credeam ca trebuie sa astept ani sa accepte...

Rog Seriozitae, e o problema importanta pentru mine care vreau sa o duc pana la capat.

Răspuns Câştigător
| Anonim141297 a răspuns:

Ar trebui să vă vedeți mai des și să-i spui că pentru tine este ceva foarte important să vă înțelegeți și că e bine venită în familie. Să mergeți la film cu tatăl vostru, la o plimbare prin parc. Dar dacă tatăl tău a locuit cu tine și nu cu ea, ar trebui să i-l mai " împrumuți", crede-mă pentru o fată e foarte importantă. Dar PETRECEȚI TIMP TOȚI TREI!

9 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

>> eu am vazut-o doar o data in viata
Hmm, ma intreb care sunt motivele tale de fapt. Dar s-ar putea sa nu le stii nici tu.

Daca e o probleme importanta asa cum zici:

1. Vorbeste cu tatal tau despre asta. El poate sa vorbeasca altfel cu ea.

2. Orice ai face nu o judeca si nu o face sa se simta vinovata.

3. Accepta tu situatia.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-as spune ca este posibil sa te fi indragostit de ea, ar parea ca exagerez? Din istoricul posturilor tale, rezulta o lipsa de afectiune...cine stie!

| Anonim141297 a răspuns:

Mă bucur că am putut să te ajut cu o situație așa delicată!

| Ilincaa31 a răspuns:

Ar fi bine să vorbiți într-o zi, și să îi explici tot ceea ce simți. După părerea mea, asta e cea mai bună idee. Chiar dacă ești mai mic, nu contează. Ai și tu dreptul de a avea o părere. Cred că e geloasă deoarece tatăl nu îi oferă atenție 100% așa cum ar fi făcut dacă ar fi fost singurul copil. Mult succes!

| SecretulAscunsTM explică (pentru Ilincaa31):

Problema este ca eu nu sunt cu ea in oras, eu stau in sat sad sunt la 60 de kilometri de ea

| TutorialePCRomania a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea sa ii explici ca vrei sa fie ca si sora ta

| SecretulAscunsTM explică (pentru TutorialePCRomania):

Nu traiesc cu ea in oras, eu stau la sat, si tatal meu nu vrea sa ma duca la ea pentru ca spune ca o sa ma respinga, o sa incerc sa vorbesc cu ea pe Facebook sa ii spuna tatalui meu sa ma aduca si pe mine cand merge la ea, el abia acum a inceput sa se mai aproprie de ea, eu am planse de foarte multe ori ca nu o sa o mai vad sad Dar eu sper, sper in mine ca o sa o mai intalnesc odata in viata. daca nu in viata o sa o intalnesc in rai, bine cand imi va veni timpul normal

| SecretulAscunsTM explică:

Anonim141297
Eu nu am cum sa ma vad des cu ea, eu stau intr-un sat ea sta la Bacau in oras, si tatal meu spune ca trebuie sa ii mai dau timp, dar multumesc pentru raspuns parca acum ma simt mult mai bine, o sa discut cu tatal meu si o sa ii spun raspunsul tau happy Multumesc

| SecretulAscunsTM explică:

Totusi vasi ruga din suflet sa o cautati pe Facebook Larisa Alexandra Grigoras sa o adaugati si sa ii spuneti urmatoarele cuvinte :

Stiu ca ai un frate vitreg, ajuta-l, el te iubeste sa stii si ar vrea sa te vada!

Doar voi puteti sa ma ajutati, va rog, imi doresc foarte mult sa imi intalnesc sora