| Axel22 a întrebat:

De curand m-am certat cu un prieten pentru shtiftul lui de tel. si acel prieten e cam manipulator d, deci am un prieten bun care mi-a fost alaturi dar e cam prost si poate fi manipulat usor de ala cu care m-a certat straight face Si vreau sa fiu mai bun prieten cu cei din clasa, adica radem in clasa, facem glume si aproape mereu am zambetul pe buze in clasa, am nr catorva din clasa dar cam niciodata nu-i sun, si nici ei pe mine, cum sa fac sa ne intelegem mai bine si sa ne intalnim si in afara scolii? M-am saturat sa fiu vazut mereu cu un singur om, si mi-e frica sa-i intreb daca vin afara dupa ore ca eu mai demult n-am avut o pozitie sociala chiar buna. deci ma luau la misto multi pe atunci si inca ma iau unii cand sunt in afara grupului, dar cand sunt in grup cu ei chiar si dusmanii mei de moarte tac, si la fel si eu. Si mi-e frica ca ei cred ca daca sunt vazut cu ei in afara orelor le voi scadea pozitia sociala, asta nu mi-au spus-o ei dar banuiesc eu, ca unu mi-a cerut numarul de tel si mi l-a dat pe al lui dar intr-o zi la skl i-am trimis mesaj daca o inceput meciul de fotbal si el m-a intrebat prin mesaj "Cn esti?" si uite de asta mi-e frica mie sa nu le fie rusine cu mine.

Ce mama naibii sa fac? Funda! p.s am 13 ani

1 răspuns:
| Emmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu trebuie sa fii altfel ca sa ai prieteni! Prietenul adevarat te accepta asa cum esti si astia cu mai multe fete sunt tradatori. Nu cauta anturaj cu astia smecheri ca sunt profitori..Am destui in clasa si stiu cum e ..rad de tine pe la spate