| marius577 a întrebat:

Mama mea lucreaza in italia si de fiecare data cand vine acasa tata bea si face scandal...nu mai stiu ce sa fac... aveti un sfat pentru mine?
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| dianacool a răspuns:

Am eu un sfat :nu glumesc asculta-ma:du-te undeva la un psiholog si ii spui ce ti se intampla tot ce ai pe suflet si tot ce te supara.Te va ajuta foarte mult iti va da tot felul de teste si explicatii si te vei linistii. Daca nu explica-i mamei si tatalui tau ca nu este bine ceea ce fac si ca pe tine te doare foarte rau cand ii vezi ca sunt in acea stare. Poate ti-am fost de folos.Si mai e un lucru roaga-te la Dumnezeu sa iti dea sanatate si putere sa suporti totul.

6 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Pai mama ta ar trebui sa-i spuna ca de nu inceteaza va divorta si va pleca in Italia de tot si te va lua si pe tine cu ea.

| enverhoxha a răspuns:

Dacă maică-ta poate trăi în Italia, departe de familie, înseamnă că s-a cam terminat. Taică-tu simte asta şi de aia face scandal. În mod normal, nu pleci în Vest la bani mai mulţi când ai familie în România, chiar dacă viaţa aici e mai sărăcăcioasă. Dacă o faci, ţii mai mult la bani şi la aventură decât la soţ. Pregăteşte-te de divorţ...

| annkaa a răspuns:

Ceau>big grin

| baiatuucupizzza a răspuns:

Trimite-l de acasa cat timp e acasa maicata iar daca nu poti spune-i ce are de gand ori betie ori sotie

| iepurash_9610 a răspuns:

Din pacate nu poti face nimic decat sa discuti cu tatal tau si poate il vei face sa inteleaga. El e adult si crede ca face bine ceea ce face si doar pentru ca tu esti copilul lui s-ar putea sa nu iti dea atentie. Asa sunt oamenii,, mai mari " nu ai ce sa faci

| T0xikBarbie a răspuns:

Buna` happy.
Poti incerca sa ii propui sa iesiti impreuna la o plimbare, sa faceti mai multe activitati impreuna, sa stai de vorba cu el si sa ii spui cum te simti tu cand el bea si face scandal. Daca situatia continua, te sfatuiesc sa consultati impreuna ( tu si tatal tau ) un psihoterapeut pentru a putea analiza legaturile voastre de familie si pentru a restabili echilibrul intre voi.
Succes`!;]